Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Vefasızların camiasında vefa gecesi
Vefasızların camiasında vefa gecesi
Bakırköy sahilde, Efendim Fasıl adlı mekanda ustaların ustası Kanuni Göksel Kartal için düzenlenen vefa gecesinde hayal kırıklığı yaşandı.
Emre ÇEVİK
Magazin 3 Şubat 2016 - 10:47

Birçok ünlü sanatçıya kanun çalan Göksel Kartal, Kıbrıs’ta Muazzez Ersoy ile sahnedeyken büyük bir rahatsızlık geçirerek hastaneye kaldırılmıştı. Geçirdiği rahatsızlıktan dolayı önce gözlerini kaybeden sonra da tamamen yatağa hapis olan ustanın eski sağlığına kavuşabilmesi ve borçlarını ödeyebilmesi için yapılan ‘Ustaya Vefa Gecesi'nde büyük bir vefasızlık örneği yaşandı.

Foto: Emre Çevik

40 yıldır arkalarında kanun çaldığı ünlü isimler Emel Sayın, Bülent Ersoy, Tarkan, Ebru Gündeş, Sibel Can gibi birçok ünlü sanatçı Göksel Kartal'ı yalnız bıraktı. Ünlü komedyen Ata Demirer arayarak” Çok rahatsızım kulağımdan ameliyat oldum sağlığım yerinde olsaydı mutlaka katılacaktım ” mesajı gönderdi. Göksel Kartal için geceyi düzenleyen müzisyen arkadaşları ” Hiç olmazsa Ata Demirer arayarak mazeretini belirtti ve gerçekten geçerli bir mazereti vardı. Peki diğerleri… Vefa böyle mi olur? Bu insan onlara yıllarca çaldı hep yanlarında oldu biz isterdik ki böyle bir gecede onlar da burada olsun ama gördüğünüz gibi gelmediler” dediler. Gelenler arasında; Semra Özal, Muazzez Abacı, Mustafa Keser ve Ahmet Selçuk İlhan gibi tanıdık simalar vardı.

Foto: Emre Çevik
DAHA FAZLA DAYANAMADI AĞLADI

Türk Sanat Müziğinin güçlü sesi Muazzez Ersoy sahneye çıkarak konuşmaya başladığında ağlamamak için kendini zor tuttu. Ersoy ” Kıbrıs'ta sahne aldım, Göksel Abi her zamanki ustalığı ile kanun çalıyordu birden sahnede fenalaştı konseri yarıda kestim ve ustayı hastaneye kaldırdık. Ben onu değil böyle gecede hiç bir zaman, ta ki o iyileşene kadar yalnız bırakmam ” sözlerini söylerken daha fazla göz yaşlarına hakim olamayıp ağlamaya başladı.
Foto: Emre ÇEVİK

VEFASIZLARIN OLDUĞU BİR CAMİADA VEFA GECESİ YAPILDI

Usta sanatçı Mustafa Keser sahneye çıkarak” Hoşgeldiniz vefalı dostlar ” diyerek sözlerine başladı.

Foto: Emre Çevik
Keser ” Daha fazla konuşmaya gerek bile yok durum ortada vefasızların olduğu bir camiada vefa gecesi yapıldı’ şeklinde konuştu.