Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Vildan Atasever’den Bahailik bilgisi
Vildan Atasever’den Bahailik bilgisi
Tatil için İsrail'in Hayfa kentine giden Vildan Atasever Bahailik hakkında paylaşımda bulundu.
Magazin 19 Şubat 2016 - 08:18

Eski eşi İsmail Hacıoğlu geride bıraktığımız günlerde evlenen güzel oyuncu Vildan Atasever, magazin haberlerinden biraz uzaklaşmak için kendisini yurt dışına attı.

Son olarak sosyal medya hesabından İsrail’in kuzeyinde bulunan ve oranın en büyük şehri Hayfa’dan fotoğraf paylaşan Vildan Atasever, İsrail’de yoğun olarak Arap nüfus barındıran bu kentten geçtiği karelerle dikkat çekiyor.

Foto: Sosyal medya

Bahailik’in yönetim merkezi olan İsrail’in Hayfa kentine uğramışken bu din hakkında bilgi vermeyi de ihmal etmeyen Atasever, paylaşımlarını şu satırlarla süslemiş:

Foto: Sosyal medya
Bahailik insanlığın ruhsal birliğine odaklanan tek tanrılı bir din.Bahai öğretisi üç ana temel üzerine odaklanır: yaradılışın kaynağı olan Allah’ın birliği, tüm önemli dinlerin aynı ruhani kaynaktan ve Allah’dan gelmesiyle dinin birliği ve tüm insanlığın eşit yaratılması, çeşitlilik içinde birlik ilkesi doğrultusunda ırk ve kültür farklılıklarının takdir ve kabul görmesi öğretisiyle insanlığın birliği.Bahai öğretisine göre insanlığın görevi Bahailik’te dua, içe bakış ve insanlığa hizmetle Allah’ı öğrenmek ve sevmektir.