Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Wilma Elles, ‘tutuklu gazetecilere’ karşı Erdoğan’ı destekledi
Wilma Elles, ‘tutuklu gazetecilere’ karşı Erdoğan’ı destekledi
Basının iktidara uyumlu olması gerektiğini söyleyen oyuncu Wilma Elles, tutuklu gazetecilere karşı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı destekledi.
Magazin 26 Haziran 2016 - 11:10

“Öyle Bir Geçer Zaman Ki” dizisindeki rolüyle ünlenen Alman oyuncu Wilma Elles, Bild Am Sonntag gazetesine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı övdü.

Türkiye’deki gazetecilerin tutuklanmasını savunan Elles, Tayyip Erdoğan’a destek verdi. Erdoğan’ın Huber Köşkü’de sanatçılara verdiği iftara da katılan 29 yaşındaki Alman oyuncu Bild Am Sonntag gazetesine konuştu. Elles söyleşisinde basını kontrol altına alan Erdoğan’ın gazetecilerin tutuklanması ile ilgili politikalarına hak verdi.

Türkiye’deki basın, gazeteciler ve medya basın kanununu ihlal etmemeli diyen Elles, “bunu yaptığı sürece de hiçbir gazeteci tutuklanmaz” dedi. Cezaevlerindeki onlarca tutuklu gazeteciye rağmen ünlü oyuncu basının iktidara uyumlu olması gerektiğini kaydetti.

kerem5

ERDOĞAN’A DÖRT ÇOCUK SÖZÜ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önceki akşam Huber Köşkü'nde verdiği iftar yemeğine katılan Wilma Elles, Geceden kareler paylaşmış Erdoğan’a teşekkür etmişti. Elles geçen yılki iftar davetinde ise Erdoğan’a dört çocuk sözü vermişti.

Son güncelleme: 11:12 - 26.06.2016