Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Yabancı film ödülü güldürdü
Yabancı film ödülü güldürdü
48. SİYAD (Sinema Yazarları Derneği) ödülleri önceki akşam sahiplerini buldu.
Emre ÇEVİK
Magazin 3 Mart 2016 - 23:34


48. SİYAD (Sinema Yazarları Derneği) ödülleri önceki akşam sahiplerini buldu.Ağabeyi Can Yılmaz ile ödül törenine katılan Cem Yılmaz, yaptığı esprilerle geceye damgasını vurdu. Törende, en iyi yabancı film dalında ödül takdim eden Cem Yılmaz, “SİYAD Töreni'ne ilk Zeki Demirkubuz ile beraber girmiştik.

O zamandan beri ödül almadım, bu bana Oscar alamayan Leonardo DiCaprio'yu hatırlatıyor. Yabancı film ödülünü bana verdirerek, Türk sinemasına ne kadar uzak olduğumu göstermeniz beni çok mutlu etti” sözleriyle herkesi güldürdü.  Ödül töreninin herhangi bir TV kanalından yayınlanmamasını esprili bir dille eleştiren Yılmaz, “48. yılında böyle bir ödül töreninin bir televizyon kanalından yayınlanmaması şaşırtıcı. Ben istemediğim halde beni o kadar göstermelerine rağmen, siz istediğiniz halde göstermiyorlar.  Bu önemli bir detay. Eğer sinema yazarları arkadaşlarımla daha sonra bir mesai geçirirsek nasıl olur da, hatta istemediğiniz halde nasıl televizyonda görünürsünüz onu size anlatırım” diye konuştu.

Son güncelleme: 09:16 - 04.03.2016