Yaşar Nuri Öztürk’ün evinden haber var

Yaşar Nuri Öztürk’ün evinden haber var

Yaşar Nuri Öztürk'ün durumunun ağır olduğu söylentilerine kızı Saniye Hanım cevap verdi.
Magazin 1 Haziran 2016 - 09:56
Burcu ÖZENMagazin Editörü

Ünlü ilahiyatçı Yaşar Nuri Öztürk'ün durumunun ağır olduğu haberleri sosyal medyada bu sabah yayılmaya başlamıştı. İlahiyatçı profesör Yaşar Nuri Öztürk'ün, Yeditepe Üniversitesi Hastanesi'de yattığı ve durumunun ağır olduğu da diğer iddialar arasındaydı… Sozcu.com.tr’nin ulaştığı Öztürk’ün kızı Saniye Hanım, ‘babam iyi’ diyerek çıkan haberleri reddetti.

Sosyal medyada Yeditepe Üniversitesi Hastanesi’nde tedavi olan Öztürk’ün şimdi evinde olduğu ancak durumunun ağır olduğu iddia ediliyordu. Tüm haber siteleri haberi ‘Yaşar Nuri Öztürk’ten kötü haber’ diye verdi. Ancak kızından gelen açıklamayla iddiaların asılsız olduğu ortaya çıktı.

Yaşar Nuri Öztürk, mide kanseri teşhisiyle 12 Kasım 2011'de ameliyat olmuş ve 3.5 ay kemoterapi görmüştü.

YAŞAR NURİ ÖZTÜRK’TEN HABER VAR

Sözcü.com.tr’nin ulaştığı Yaşar Nuri Öztürk’ün yardımcısı Azize Hanım, Öztürk’ün iki gündür evde olduğunu, dinlendiğini ve durumunun iyi olduğunu belirtti.

KIZINDAN İLK AÇIKLAMA

Konuştuğumuz Yaşar Nuri Öztürk’ün kızı Saniye Hanım, babasının gripten dolayı vücudunda enfeksiyon olduğunu ve bu yüzden hastaneye gittiklerini söyledi. Şuan evde ve iyi olduğunu ekleyen Saniye Hanım, sosyal medya çıkan haberlere de; “geçen yıl biz tatildeydik, denize giriyorduk, babam hakkında vefat etti haberleri çıkardılar” diyerek sitem etti.

Son güncelleme: 13:30 - 01.06.2016
Burcu ÖZENMagazin Editörü