Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Yeliz Okur Başbakan Binali Yıldırım’ı eleştirdi
Yeliz Okur Başbakan Binali Yıldırım’ı eleştirdi
Mehmet Okur'un eşi Yeliz Okur sosyal medya hesabından terör saldırılarının ardından Osmangazi köprüsünün açılışını eleştirdi.
Burcu ÖZEN
Magazin 2 Temmuz 2016 - 11:39

Ünlü basketbolcu Mehmet Okur’un eşi Yeliz Okur sosyal medya hesabından sitem etti. Atatürk Havalimanı’nda yaşanan terör saldırısından sonra, Osmangazi Köprüsü’nün açılışında yaşanan ‘bayram havası’nı eleştirdi.

Açılışa katılan Başbakan Binali Yıldırım’ın ‘bugün bayram havası yaşıyoruz’ sözleri tepki çekmişti.

yelizokur

Ölenlerin yakınlarının ve köprü açılışında çekilen fotoğrafları paylaşan Okur, fotoğrafa şu satırları yazdı:

“Terör saldırısı olan ülkelerde yas ilan edilir halk, devlet ölüsüne saygı gösterir. Kutlama yapmaz o günü bayram gibi yaşamaz, yaşayamaz utanır. Bir de bunu eklemeden geçemeyeceğim diğer ülkelerdeki saldırılardan bahsetmişsiniz o Ülkeler bizim gibi her gün şehit vermiyor ki, o Ülkeler halkını öldüren teröristi davullarla zurnalarla karşılamıyorki . Biz her gün terörle yaşıyoruz ama maalesef yayın yasaklarından dolayı neler olduğunun farkında bile değilsiniz. Okuyun öğrenin öğretin. Geleceğimiz için. Onurlu, başı dik duran, ülkesini seven, gerekirse uğruna hapis yatan, cesur, yürekli yazarlarımızı okuyun. Biz hepimiz bu toprakların evladıyız Türküz, Aleviyiz, Sünniyiz, Kürtüz. Biz %50 değil biz Türkiyeyiz. Ötekileşmeyin.”

Son güncelleme: 11:42 - 02.07.2016