Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Yeniden evlenmek beni korkutuyor
Yeniden evlenmek beni korkutuyor
Efsane dizi Sihirli Annem’in kahramanı İnci Türkay “Eski eşimle, Ali’nin velayeti ve nafaka konularındaki dava sürüyor. Tek derdim oğlumun yanımda olması“
Magazin 7 Şubat 2016 - 02:01

Röportaj: Yüksel ŞENGÜL Fotoğraflar: Mert ARISLAN

Efsane dizi Sihirli Annem'in kahramanı İnci Türkay “Eski eşimle, Ali'nin velayeti ve nafaka konularındaki dava sürüyor. Hakkımda gerçek dışı iddialara üzülüyorum. Benim tek derdim oğlumun yanımda olmasıdır. Tekrar anne olmak gibi bir niyetim yok. Oğlum Ali, ilk, tek ve biricik sevgilim benim” dedi.

Foto: Mert Arıslan - İnci Türkay
Son olarak Köstebekgiller'in devam filmi Gölgenin Tılsımı'yla sömestirde çocuklar tarafından hayranlıkla izlenen İnci Türkay ve 10 yaşındaki oğlu Ali'yle buluştuk. Ekranın efsane dizisi Sihirli Annem'in kahramanı Türkay'la filmini, yeni projelerini, Ali'yle yaşadıklarını ve özel hayatını konuştuk.

– Köstebekgiller'in devam filmi Gölgenin Tılsımı vizyonda.
Oğlum Ali ile birlikte bu filmde olmaktan çok mutluyuz. Beklenen ilgiyi gördü ve görmekte. Özellikle sömestir tatilinde Gölgenin Tılsımı öğrencilerin tercih ettikleri film oldu.

Ana oğul için de güzel bir anı oldu galiba…
Daha önce de ana oğul olarak kamera önüne geçmiştik.

Foto: Mert Arıslan

Ali bize neler söylemek ister filmle ilgili…
Annemin filminde oynadığım için mutlu oldum. Dikkatimi çeken şu oldu. Her sahneyi en az beş on kez tekrarlıyorlar. Annemin sahnelerini kimbilir kaç kez tekrarlamışlardır, düşünemiyorum (gülüyor).

Filmi birlikte mi izlediniz?
İnci Türkay: Galasına Ali ile birlikte gittik, filmi izledik. Tepkiler çok güzel. Animasyonla gerçek karakterlerin birarada olduğu film gerçekten de zor çekildi ama her şeye değdi. İzleyen herkesin hoşuna gidiyor. Çocuklarla kucaklaşmak çok güzeldi.

Çocuklar sevdi mi filmi?
Çocuklarda yalan dolan yoktur. Beğenirler ya da beğenmezler. Ancak hepsi çok sevdi filmi. Ülkemizde çocuklarla ilgili fazla yatırımlar yapılmıyor nedense.

Ali'nin rolü nedir?
Ali: Köstebekgiller'i bulmalarına ve kurtarmalarına yardımcı oluyorum.
İnci Türkay: Ali'nin rolü kilit rol. O bizim kurtarıcımız.

“En büyük hayalim kötü kadın olmak”

Foto: Bülten- İnci Türkay / Atilla Saral

Atilla Saral'la olan beraberliğinizi konuşalım mı?
Atilla (Saral) ile yedi yıldır birlikteyiz. Çok iyi anlaşıyoruz, mutluyuz. Ali ona “Atilla” diye sesleniyor. Ancak yeniden evlenmek beni korkutuyor, ürküyorum.

Eski eşiniz Ahmet Eroğlu'yla nafakata ve Ali'nin velayetiyle ilgili dava sürüyor mu?
Evet, eski eşimle, Ali'nin velayeti ve nafaka konularındaki dava sürüyor. Hakkımda gerçek dışı iddialara üzülüyorum. Benim tek derdim oğlumun yanımda olmasıdır.

Hep iyi rollerdesiniz.
En büyük hayalim kötü kadın olmak. Oysa şeker kadın, fesat kadın olabilir.

“Ali, kardeş istemiyor”

– Ali'ye bir kardeş gelebilir mi?
(Gülüyor) Tekrar anne olmak gibi bir niyetim yok. Çünkü Ali ile aşkımız çok büyük. Oğlum Ali, ilk, tek ve biricik sevgilim benim.
Ali: Kardeşim olsun istemiyorum. Çok sayıda kuzenim var, arkadaşım var, en önemlisi annem var.

– Karnen nasıl ve sömestir tatilin nasıl geçti?
Ali: Karnem yıldızlı pekiyi… Beşinci sınıftayım. Bu tatilde bol bol kitap okudum, annemle gezip dolaştık, filmin galalarına katıldık. Benim için çok güzel bir sömestir tatili oldu bu, çok keyifliydi.

“Kadına şiddet cehaletin göstergesi”

Foto: Bülten

– Gölgenin Tılsımı'nda 52 model bir Chevrolet kullandınız. Keyifli miydi?
Üstü açık Chevrolet'i kullanmak keyifliydi ama zordu. Özellikle kovalamaca sahneleri beni zorladı. 18 yaşımdan beri ehliyetim var.

– Biraz da İstanbul trafiğini konuşalım mı?
Herkes gibi İstanbul trafiği benim de sinirlerimi bozuyor. Evden mutlu çıkan herkes gideceği yere mutsuz varıyor. Trafik kurallarını ihlal edenler, saygısız sürücüler her şeyi olumsuz etkiliyor.

– Ekrandaki dizilere bakış açınız nedir?
Dizilerde de en az trafik kadar gürültü patırtı var. Cinayetler, kavgalar, çığlıklar, entrikalar da cabası. Zaten ülke olarak sıkıntılı bir dönemden geçiyoruz, ekranda görünenler her şeyin üzerine tüy dikiyor.

Foto: Bülten - Köstebek

– Reyting?
Halkımız da acı çekmeyi seviyor galiba. Bu durumu hiç anlamıyorum. Bazen düşünüyorum da, ben kendimi bu dünyaya ait hissetmiyorum. Benim pembe bir dünyam var. Çocukken bir uzaylı gelip beni alsın diye beklerdim (gülüyor).

– Kadına şiddet her geçen gün ülkemizde artıyor.
Anne ve babalar çocuklarını sevgiyle büyütürse, kadına şiddet de sona erecektir. Kadına şiddet kadar sonrasında yapılan yorumlara da üzülüyorum. “Gecenin o saatinde sokakta tek başına ne işi vardı?”, “Mini etek giymesi şart mıydı?” gibi tüyler ürperten açıklamalar oluyor. Eğitimsizliğin, cehaletin göstergesi olan cümleler bunlar.

Son güncelleme: 10:50 - 08.02.2016