Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Yeşilçam’ın 70’lik delikanlıları
Yeşilçam’ın 70’lik delikanlıları
Yeşilçam'ın hafızalara kazınmış ünlü isimleri zamana meydan okuyor!
Burcu ÖZEN
Magazin 23 Mayıs 2016 - 11:57

Yeşilçam’a bir dönem görüntüleri ve sanatlarıyla damga vurmuş isimlerin, şimdiki hallerine mercek tuttuk. Gençlik dönemlerinde genç kızların kalplerini fetheden ünlü isimler, yaşları 70 gelmiş olsa da ‘görüntülerinden’ taviz vermiyorlar. Kimi hala fit olmasını spora bağlıyor, kimi de beslenmesine dikkat ediyor.

İşte Yeşilçam’ın yakışıklı jönlerinin zamana meydan okumaları…

Salih Güney

salihguney

Geçtiğimiz günlerde Türk sinemasının efsane ismi Salih Güney’in 71 yaşında bisiklet sürerek spor yapmaya başladığı haberlerini görmüş ve yaşına göre dinç oluşuna hayranlık duymuştuk. O dönemden tanıdığımız birkaç isim daha fit görünüşleri ve enerjileriyle dikkat çekiyor. Peki bunların sırrı ne?

 

Kadir İnanır

kadirinanir

5 Mart’ta Almanya'nın Nürnberg kentinde Tafelhalle'de 21'ncisi yapılan Türk-Alman Film festivali açılış töreninde, 67 yaşındaki ünlü sanatçı Kadir İnanır'a onur ödülü verilmişti. Sanatçı ödülü alırken, bakımlı ve fit haliyle de yılların yakışıklılığına yakışıklılık kattığını gözler önüne serdi.

 

Ediz Hun

edizhun

75 yaşındaki Ediz Hun, şüphesiz görüntüsü ile yıllara meydan okuyan bir isim. Yeşilçam'ın Yıldızları Gençlikle Buluşuyor projesi kapsamında sanatçı birkaç gün önce Sivas'ta hayranlarıyla buluşan ünlü sanatçıyı görenler yaşına inanamadı.

 

Tarık Akan

tarikakan

Türk Sineması’nın usta isimlerinden Tarık Akan 66 yaşında… Enerjisi, dinamizmi hiç tükenmedi… Geçtiğimiz aylarda gazetecilerle ayaküstü sohbet eden Akan, akıllı telefon kullanmadığını ve sosyal medyadan uzak durduğunu söylemişti.

 

Nuri Alço

nurialco

Rahmetli Oya Aydoğan’ın yakın dostu ve Yeşilçam’ın emektarı Nuri Alço 65 yaşında olup da yaşını göstermeyen ünlülerden… En son Oya Aydoğan’ın cenazesinde gördüğümüz Alço, bakımlı görüntüsüyle dikkat çekti.

 

Coşkun Göğen

engin

Türk sinemasının ‘Tecavüzcü Coşkun’ lakaplı oyuncusu Coşkun Göğen, 69 yaşında olamasına rağmen formuyla dikkat çekiyor.

İzzet Günay

İzzet-Gunay

Yıllar 81 yaşındaki İzzet Günay’ın naifliğinden hiçbir şey götürmedi. Hala tertemiz cildi ve bakımlılığı ile yaşından genç görünüyor.

Engin Çağlar

3ngin

İnce bıyıklarıyla hafızalara kazınan 75 yaşındaki Engin Çağlar, karizmasından ödün vermiyor.

Son güncelleme: 14:39 - 23.05.2016