Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Yıldız Tilbe’ye Musevi Cemaati şoku
Yıldız Tilbe’ye Musevi Cemaati şoku
Yıldız Tilbe'nin oynadığı reklam filmi yayından kaldırıldı.
Magazin 10 Şubat 2016 - 14:53

Sadece sesi ve yazdığı şarkılarla değil sahnesiyle de adından söz ettiren Yıldız Tilbe geride bıraktığımız günlerde Turkcell’in 14 Şubat Sevgililer Günü için çekeceği reklam teklifini kabul etmiş ve firmanın için çektiği reklamda boy göstermişti.

Foto: Bülten - Yıldız Tilbe

Yıldız Tilbe’nin bu reklamdan 3 milyon lira aldığı da haberlere yansımıştı. Ancak görünen o ki reklamın ömrü uzun sürmedi. Turkcell'in 14 Şubat Sevgililer Günü için Yıldız Tilbe'yi oynattığı Çare Yıldız Tilbe reklamı Turkcell'in internet sitesinden kaldırıldı.

Reklam filmi, Yıldız Tilbe'nin daha önce Twitter'da daha önce söylediği Yahudilere yönelik sözleri nedeniyle Türkiye’deki Musevi cemaati tarafından tepkiyle karşılanmıştı. Söz konusu klibin, firmanın internet sitesi ve Youtube kanalından kaldırıldığı görülüyor.

Foto: Sosyal medya- Yıldız Tilbe'nin reklamları kaldırıldı

Turkcell konuyla ilgili resmi bir açıklama yapmadı. Ayrıca Konuyla ilgili aradığımız Turkcell ise yorum yapmadı.

YILDIZ TİLBE NE DEMİŞTİ

Yıldız Tilbe, Temmuz 2014'te twitter'da “Allah, Hitler’den razı olsun bunlara az bile yapmış ne kadar haklıymış adamcaz” ve “bu Yahudilerin sonunu gene müslümanlar getiricek Allahın izniyle az kaldı azz” mesajlarıyla gündeme gelmişti. Türk Musevi Cemaati, basın açıklaması yayınlayarak Tilbe'nin ırkçı mesajları nedeniyle Türk Ceza Kanunu'ndaki nefret yasası kapsamında yargılanmasını istemişti.

 


TİLBE’DEN KONUYLA İLGİLİ TWEETLER GELDİ

Foto: Sosyal medya - Yıldız Tilbe
Son güncelleme: 15:49 - 10.02.2016