Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Yılmaz Morgül küplere bindi
Yılmaz Morgül küplere bindi
Yılmaz Morgül sesini beğendiği gence ses yarışmasına katılmasına önerdi, aldığı cevap onu sinirlendirdi.
Magazin 5 Ağustos 2016 - 15:13

Özel bir televizyon kanalında katıldığı yarışma ve jüri üyeliği ile adından söz ettiren ünlü sanatçı Yılmaz Morgül, Gümbet Pazaryeri’nde bulunan Cumhuriyet Halk Evleri’nin Bodrum şubesine ziyarette bulundu. Öğrencilerle beraber şarkı söyleyen ünlü sanatçı, “Ne mutlu Türküm diyene” ve “Mustafa Kemal Atatürk” sloganları attırdı. Oldukça neşeli geçen ziyarette veliler ve çocuklar Yılmaz Morgül’e yoğun ilgi gösterdi. Morgül, öğrenciler ve velilerle de bol bol fotoğraf da çektirdi. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan ünlü sanatçı Yılmaz Morgül yoksul bir ailenin çocuğu olduğunu ifade ederek, “Ben zaten çok fakir bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldim. İlkokulda okuduğum zamanlarda Beykoz Sahili’nde simit ve galeta satıyordum. Konservatuvarım bitene kadar ailemden hiç bir şekilde eğitim ihtiyaçlarım için harçlık bile almamış bir insanım. Çünkü okul tatillerinde çalışıp kendi ekmeğimi kendim kazandım. O yüzden insanlığın, paranın değerini çok iyi biliyorum” diye konuştu.

yilmaz-morgul-ic

MORGÜL’Ü SİNİRLENDİREN CEVAP

Rising Star isimli yarışma programında jüri üyeliği de yapan Yılmaz Morgül ziyaret sırasında gitarıyla şarkı söyleyen Kutay isimli gencin performansını çok beğendi. Morgül, gence jürisi olduğu programa katılmasını önerdi.

Gitarcı gencin, “Ben bu işi para için yapmayı düşünmüyorum” demesi üzerine Morgül sinirlenerek, “Bu işi ciddi yapmak istiyorsan bu platformlarda yer almalısın. Acun Ilıcalı bu imkanı sunuyor, yoksa nerede bulacaksın bu imkanı. Biz bu işi para için mi yapıyoruz? Ben 17 yıldır bu mesleği yapıyorum. Yardım kuruluşları için 3 binin üzerinde konser verdim, kuruş almadım. Sanatçı olmak istiyorsan beni örnek al. Ama orada jüri üyesi olduğum için o çocukları biz topluma kazandırıyoruz.

yilmaz-morgul-ic-2

Bedavadan konuşarak sanatçı olunmaz. Ben o platformları tercih etmiyorum diye o platformlara saygısızlık yapamazsın. Çünkü oraya Türkiye’nin 81 şehrinden çocuk katılıyor. Biz o çocukların hayallerini gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Tıpkı burada emekli olup da öğretmenlik kutsallığının bilincinde bu çocukları eğitmeye çalışan öğretmenler gibi” diye konuştu.

yilmaz-morgul-ic-3
Son güncelleme: 15:50 - 05.08.2016

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.