Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
1 Semt 3 Mekan: Kalamış
1 Semt 3 Mekan: Kalamış
Bu huzur dolu semtten üç güzel mekân önerisi…
Seyahat 5 Haziran 2016 - 01:45

Şarkılara konu olan bir huzura sahip Kalamış. Özellikle günbatımı saatlerinde İstanbul Kalamış sahilinde olmak gibisi yok. Hele bir de yaz gelmişse… Kendimizi sokaklara atmak için bahane üretmekte hiç zorlanmadığımız bugünlerde rotamızı Kalamış'a çevirelim istedik. İşte bu huzur dolu semtten üç güzel mekân önerisi…

Divan-Brasserie

Divan Brasserie Kalamış

Amiral Fahri Korutürk Yat Limanı'nda bulunan Divan Brasserie, bahsettiğimiz gün batımını bembeyaz tekneler arkasından izleyebileceğiniz noktalardan biri. Pek çok kişi için Kalamış ve Divan Brasserie ayrılmaz bir ikili olmuş. Mekân en çok pazar brunchlarıyla ünlü ama tatlıları da bir o kadar çekici. Karar vermekte zorlanırsanız biz zencefilli panna cotta ve profiterolü öneriyoruz.

Nane

Nane

Daha içine girmeden dikkatinizi fazlaca çekecek bir yer Nane. Zira önce dekorasyonuyla gönlünüzü fetheden mekânlardan burası. Ancak şunu söylemekte fayda var. Dekorasyondaki başarısını mutfağında da yakalamış. Mantı, en çok tercih edilen yemeklerinden birisi. Hakkındaki övgüleri okumak için sosyal medyaya azıcık bakmanız yetiyor.

Reçete

Reçete

Kalamış'ın sakin bir sokağında konumlanmış, oldukça keyifli bir mekân Reçete. Ancak çekiciliğini yalnızca bu dinginlikten almıyor. Zira günlük olarak değiştirilen menü sayesinde misafirlerini her defasında başka bir lezzetle tanıştırıyor. Sahiplerinin samimiyeti mekânın havasına yansımış sanki. Sunumlardaki özen de gözlerden kaçmıyor.

Reçete

Yazan: Özge KARA
Gezimanya.com

Etiketler