Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Basel Fasnacht Festivali
Basel Fasnacht Festivali
Seyahat 14 Şubat 2016 - 00:00

İsviçre'nin büyük şehirlerinden olan Basel ülkenin en büyük metropolü olarak görülüyor. Özelliklerinden biri de şehrin, İsviçre'yi Ren Nehri yoluyla denize bağlayan en büyük liman olması.

Almanya, İsviçre ve Fransa üçgeninde yer alan Basel; kendine özgü mimarisi, sanat ve kültür etkinlikleri, festivalleri ve fuarlarıyla turistler ve gezginler tarafından yoğun ilgi gören şehirlerdendir.
Basel küçük bir şehir olduğundan şehri yürüyerek keşfetmek oldukça kolay, aynı zamanda heyecan verici olacaktır. Bu yıl 15-17 Şubat tarihlerinde gerçekleşecek Basel Fasnacht Festivali; sadece Avrupa'nın değil, dünyanın önde gelen festivalleri arasında yer alıyor.

Festivalde herkes 7'den 70'e farklı kostümler giyiyor. Festivalin en dikkat çekici özellikleri; maskeler, sıra dışı kostümler ve çalınan davul benzeri müzik aletleri. Tüm gruplar geçit töreninden önce bazı restoranlara girip kendi aralarında eğleniyorlar. Gruplar izleyicilerinden arasından geçerken çevreye şeker, çikolata ya da konfeti atıyor. Ayrıca festival dışında Ren Nehri boyunca yapacağınız keyifli bir yürüyüş sonrası 17. Yüzyıl'da kurulmuş olan Kuntsmuseum (Güzel Sanatlar Müzesi) gezilebilir.
Müzenin içinde Picasso'nun son dönem eserlerinden bazıları da yer alıyor.

İKRAMLI NEHİR TURLARI YAPABİLİRSİNİZ

Münster Katedrali de ana giriş kapısının üzerindeki gotik heykelleri ile görülmeye değer. 1536 senesinde Basel'de vefat eden Erasmus'un anıt mezartaşı da bu katedral içerisinde yer almaktadır. Nehir üzerinde föndü ikramlı nehir turları da yapılıyor.

Tarihi yapıları ve müzelerinin yanında doğal alanlarıyla da ünlü Basel'de gezilip görülecek, keşfedilmeyi bekleyen birçok yer var. Bunlar kısaca şöyle sıralanabilir: Basel Manastırı, Basel Belediyesi, Kunstmuseum, Beyeler Foundation, Tinguely Müzesi, Basel Hayvanat Bahçesi, Merian Bahçeleri.

 

Son güncelleme: 00:19 - 14.02.2016