Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Bir semt üç mekan: GÖREME
Bir semt üç mekan: GÖREME
Nevşehir’e 14 km uzaklıktaki Göreme, Kapadokya bölgesinin en güzel ve özgün yerleşim yerlerinden biri.
Seyahat 29 Mart 2016 - 01:54

Nevşehir'e 14 km uzaklıktaki Göreme, Kapadokya bölgesinin en güzel ve özgün yerleşim yerlerinden biri. Bölgedeki en iyi korunmuş 6 kilise de burada, Göreme Açık Hava Müzesi içinde. Göz alıcı freskleriyle ünlü, kaya içine oyulmuş bu kiliseler başlı başına bir neden zaten Göreme'ye gelmek için.

Erciyes'in ve Hasan Dağı'nın binlerce yıl öncesinden püskürttüğü lavlarla örtülü bölge, zaman içerisinde rüzgârın ve yağmurun etkisiyle erozyona uğramış ve peri bacaları olarak adlandırılan o meşhur, etkileyici yeryüzü şekilleri oluşmuş.

Göreme gerek her yere yakınlığı, gerek muhteşem manzarası, gerekse şirin restoranları ve sıcak ortama sahip kafeleri ile Kapadokya'da mutlaka görmeniz gereken bir yer. Biz de Göreme'de 3 farklı mekanı sizler için derledik.

1. Cappadocia Cave Suites

Mağara otelde konaklama deneyimi yaşamanız için eşsiz bir seçenek. Hitit, Roma ve Bizans dönemlerinin taş oyma mesken mimarisini 21. yüzyılın modernliği, lüks ve konforuyla bir araya getiren otelin her odası birbirinden farklı. Kapadokya seyahatiniz sırasında günün yorgunluğunu atabileceğiniz bir spa merkezi de bulunan otelde kahvaltıyı sakın kaçırmayın. Her biri özenle seçilmiş kahvaltıya doyamayacaksınız. Bölgede 3 adet peribacasına kurulu tek otel olan Cappadocia Cave Suites, samimi ve güleryüzlü personeli ile Türk misafirperverliğini sonuna kadar hissedebileceğiniz seçkin bir otel.

2. Pumpkin Art Gallery Cafe

Küçük ve şirin mekanda kapıda saatlerce beklemek istemiyorsanız mutlaka önceden rezervasyon yaptırın. Işıklandırılmış su kabakları ile dekore edilmiş mekanda nostaljik Türk müzikleri yemeğinize eşlik edecek.

Günlük menü şeklinde çalışan restoranda çorbadan ete, içtiğiniz kahveden tatlıya ne yerseniz yiyin çok lezzetli. Bu sıcacık ortam, personelin ilgisi ve yediklerinizin lezzeti yemek tecrübenizi unutulmaz kılacak.

3. Pasha Cafe

Göreme'nin tam kalbinde yer alan hoş dekorasyonlu bir mekan. Özellikle soğuk günlerde dışarıda yakılan ateş çevresinde toplanıp farklı ülke vatandaşları ile sohbet imkanı bulmak, elinizdeki içkinizi yudumlamak çok keyifli. 70'lerden Türkçe parçaların eşlik ettiği geceyi içki yanında servis edilen küçük ikramlıklar daha da keyifli hale getirecektir.

YAZAN: Tuğçe Yılmaz