Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Bir semt üç mekan: KALAMIŞ
Bir semt üç mekan: KALAMIŞ
Marinasıyla ünlü, deniz manzaralı, huzurlu Kalamış’tan 3 mekânı bu hafta sizler için derledik.
Seyahat 21 Şubat 2016 - 00:00

Kadıköy ilçesinde yer alan Kalamış, deniz kenarındaki güzel manzarasıyla adından sıkça söz ettiren bir semt. Besteci Münir Nurettin Selçuk'a ait “Yok başka yerin lütfu ne yazdan, ne de kıştan; bir tatlı huzur almaya geldik Kalamış'tan” şarkısını bilmeyen yoktur herhalde?
Büyük marinası ve parkıyla adeta İstanbul'un ortasında bir tatil beldesi gibi keyifli Kalamış. Semt sakinlerine göre İstanbul'un en yaşanılası semtlerinden.
Kurbağalıdere, Kızıltoprak, Feneryolu ve Fenerbahçe arasında yer alan Kalamış'ta birçok gece kulübü ve restoran da yer alıyor. Özellikle gençlerin uğrak mekânı olan sahildeki kafeleriyle hafta sonları oldukça kalabalıklaşıyor.

Marinasıyla ünlü, deniz manzaralı, huzurlu Kalamış'tan 3 mekânı bu hafta sizler için derledik.

1- Tatlı Huzur

Oldukça şirin bir mekân. Huzur dolu ve dingin bir yer arıyorsanız doğru adres burası. Kitap okuyup kahvenizi keyifle yudumlayabileceğiniz bir kafe.

Bünyesinde eğitim ve atölyelerin de yer aldığı Tatlı Huzur, dekorasyonu ve
farklı menüsüyle de dikkat çekiyor. Özellikle tatlılarını denemeniz tavsiye edilir.

2- Kalamati Meyhanesi

Adını, Eski Yunanca'da Kalamış anlamına gelen Kalamati kelimesinden alan meyhane, hafta sonu canlı müzik eşliğinde eğlenceli vakit geçirebileceğiniz bir mekân.

Şirket toplantılarının da düzenlendiği Kalamati Meyhanesi'nde, her hafta farklı sanatçılar yer alıyor. Popüler Türkçe şarkılarla eğlenmek istiyorsanız, doğru adres.

3- Maple Barrel

Eğer bir pankek tutkunuysanız, lezzetli bir pankek ve krep dükkânı olan Maple Barrel'ı mutlaka ziyaret etmelisiniz. Kahveleriyle de adından söz ettiren mekân, kahvaltı için tercih edilebilir. Pankek yapımı ve servisi konusunda başarılı bir örnek olarak gösterilen Maple Barrel'de özellikle süt reçelini denemeniz öneriliyor.

Son güncelleme: 00:52 - 21.02.2016