Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Bir semt üç mekan MODA
Bir semt üç mekan MODA
Seyahat 7 Şubat 2016 - 00:00

Sanatçı olmasının yanı sıra pek çoğumuza gezme tutkusunu aşılayan Barış Manço'nun
17. vefat yıldönümü 1 Şubat'tı. Biz de anısına Barış Manço'nun semtine Moda'ya gidelim. Günümüzde kafeleri ve barlarıyla özellikle gençler için de oldukça popüler bir bölge. İstanbul'un tarihi öneme sahip semtlerinden sayılan Moda'da 3 mekanı sizler için derledik.

1- Çikolata Dükkânı Moda

Harika el yapımı çikolataların tadına bakmak için mutlaka uğramanız gereken bir adres! Kestaneliden kavunluya, karamelliden hurmalıya ve kahveliye kadar birçok çeşidi barındıran Çikolata Dükkânı Moda'da “Asuman” isimli tatlıyı yemeniz tavsiye olunur! Kış günlerinde içinizi ısıtacak sıcak çikolatasıyla da özel günleriniz için tercih edebileceğiniz keyifli bir çikolatacı.

2- Black House Pub

Black House Pub, iç dekorasyonu ile olduğu kadar mutfağı, lezzetli kokteylleri ve farklı içecekleriyle de adından söz ettiren bir mekân. Salataları saymazsak oldukça kalorili bir mönüye sahip. Burger severlere Gurme Burger, et severlere kiremitte et önerilir.

3- Yer

Renkli ve samimi bir kafe/bar olan Yer, standart kafe mutfaklarından farklı yemekler sunuyor. Kokteylleriyle ve ortamıyla Yer, Moda'nın en özel mönüye sahip mekânlarından biri. İşletmecileri kendi sevdikleri, az sayıda ama özellikli yemekleri zevkle hazırlıyor. Kahvaltıda yumurtalı ekmeği özlediyseniz, doğru adrestesiniz.

 

Son güncelleme: 01:10 - 07.02.2016