Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Daday’da doğaya dönüş
Daday’da doğaya dönüş
Siz de doğaya dönüşün hayalini kuruyor musunuz?
Seyahat 19 Mayıs 2016 - 15:02

Özellikle büyük kentlerde yaşayanların doğa özlemini, Kastamonu’nun Daday ilçesinin sahip olduğu doğa fazlasıyla gideriyor. Üstelik yemyeşil bir doğanın sunduğu temiz gıdalar da cabası… Türkiye'nin çeşitli illerinde 24 yıl öğretmenlik yapan kentli bir kadın İksir Aydın da doğaya dönüşün rotasını çizip, turizm sektörüne kadın imzası atan başarılı bir girişimci olarak Daday’ın bu hazinesini ziyaretçilerine sundu.

iksir

Türkiye'nin en yüksek oksijenli bölgesi Ballıdağ eteklerindeki kasabasıyla Kagider’den birincilik ödülü alan Aydın, birçok açık alan sporunu doğayla iç içe yapma imkanı sunuyor. Yeşilin sihirli gücünün insan ruhunu dinlendirdiğine inanan Aydın, aynı zamanda doğal beslenmenin ancak böyle bir bakir doğada mümkün olduğunu belirtiyor. Girişimci ruhuyla turizme kadın eli değiren İksir Hanım, bu yaz kentli insanlar için doğaya dönüşün rotasını çizdi. Doğaya dönüşün rotası bu defa muhteşem doğasıyla Daday.