Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Dünyaca ünlü buz festivalleri
Dünyaca ünlü buz festivalleri
Seyahat 7 Şubat 2016 - 00:00

Harbin Festivali

Kış mevsimiyle birlikte dünyanın dört bir yanında buz festivalleri başladı. Gelin bu festivallerden harika görüntüleri birlikte inceleyelim. İlk fotoğrafımız dünyanın dört büyük buz festivalinden biri olan Çin'deki Harbin Festivali'nden…


Ice Music Festivali

Tüm buz festivalleri ilginç ama Norveç'teki Ice Music Festival'in benzeri yok. Geilo'da düzenlenen festivalin özelliği, müzisyenlerin yalnızca buzdan enstrümanlar kullanması.


Snow KIng Festivali

Snow King Festivali, Kanada'nın kuzeybatısındaki Yellowknife'ta 1996'dan beri her yıl mart ayında düzenleniyor. Tüm etkinlikler buzdan bir kalenin içinde gerçekleştiriliyor.


Moğolistan Festivali

Moğolistan'ın Mavi İncisi olarak bilinen Khovgol Gölü Sibirya Ormanları'nın kuzeyine denk düşüyor. Hava sıcaklığının -35'e kadar düştüğü bu günlerde, 2 gün süren festivale katılmak için kuzeyden Tsaatan'dan gelen Ren geyiği çobanı göçebe halk ise bu festivale gitmek için bir diğer neden.


Ice on Whyte Festivali

Kanada'nın Edmonton şehrinde düzenlenen “Ice on Whyte” Festivali 2003 yılından beri devam ediyor. Son dönemde içine bir de uluslararası buzdan heykel yarışması eklenen festivalde özellikle post modern buz heykeller dikkat çekiyor.


COLORADO BUZ Festivali

Amerika'da, Colorado'da her yıl ocak ayının 14'ünde başlayarak birbiri ardına gerçekleştirilen ve şubat ortasına kadar devam eden tam 5 büyük buz festivali yapılıyor. Bu güzel festivaller Colorado'da kışlara renk katıyor.


Krasnoyarsk Festivali

Rusya'nın Krasnoyarsk kentinde düzenlenen buz festivali bölge sakinleri için yeni yılın habercisi. Sibirya'nın en büyük 3. şehri olan Krasnoyarsk'taki bu festivale ABD, Kanada, Japonya, Letonya, Çin ve Kazakistan'dan sanatçılar akın ediyor.


Sapporo Kar Festivali

1950'li yıllarda Japonya'da başlatılan Sapporo Kar Festivali, dünyanın en büyük ve en ünlü buz festivallerinden. Festivalin bu yıl 5-11 Şubat arasında 67'ncisi gerçekleştirilecek. Sapporo'yu festivalde 2 milyona yakın kişi ziyaret ediyor.


ValloIre Festivali

Fransa'daki Valloire kayak merkezi ise buz festivalinin bölgeye ilgiyi arttırıp da turizme destek olacağını fark etmiş ve bunu iyi değerlendiriyor. Bu güzel fotoğraf da Fransa'nın Valloire kentinde gerçekleştirilen buz festivalinden.

Son güncelleme: 09:41 - 07.02.2016