Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Etiyopya Dimeka Pazarı
Etiyopya Dimeka Pazarı
Etiyopya’nın güneyindeki Omo Vadisi ve Omo Vadisi’ndeki Dimeka Pazarı.
Seyahat 13 Mart 2016 - 11:29

Hamar kabilesinin bölgesinde yer alan bu pazar yerine Hamar kabilesi dışında birçok farklı kabile de ürünlerini satmaya ya da takas ettirmeye getiriyor.

Fotoğrafta görülebilen Hamar kadınları Afrika'nın en güzel kadınları olarak biliniyor. Saçlarını kille kaplıyorlar ve hiç yıkamıyorlar. Sadık olduklarını ispatlamak için; törenlerinde erkekler tarafından severek kırbaçlanıyorlar ve erkekleri daha çok kırbaçlaması için teşvik ediyorlar. Medeniyetten uzakta yaşıyorlar.

Instagram kullanıcı adı: i_fatihkoparan Fotoğraf sahibi: İskender Fatih Koparan

Not: Siz de Instagram fotoğraflarınızın Sözcü Seyahat'de yer almasını isterseniz, fotoğraf paylaşımlarınızı #sozcuseyahat #gezimanya #gezmedikyerbirakma hashtaglerini kullanarak ve @gezimanya kullanıcısını etiketleyerek gönderin, bu sayfada yer alma şansını yakalayın! Fotoğrafların en az 1900×1600 çözünürlükte olması ve açıklama alanında fotoğrafın hikayesi geçmesi gerekmektedir.

Son güncelleme: 11:32 - 13.03.2016