Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Farklı rotaların izinde…
Farklı rotaların izinde…
Konu tatil olduğunda pek çoğumuz iyi vakit geçireceğimizi bildiğimiz yerlere gitmeyi tercih ederiz. Fakat zaman zaman da yepyeni mekanlar keşfetmek isteriz. İşte biz de bu noktadan yola çıktık ve yaz ve bayram tatilini henüz planlamamış olanlara birkaç ilginç tatil rotası saptadık…
Seyahat 11 Ağustos 2017 - 05:52

Birgan BİLEKE

Tarih sevenlere

KAPADOKYA, sene kaç olursa olsun yine gündemde. Bu eşsiz rotanın tadını bugüne dek çıkarmadıysanız, Kapadokya'yı gezmeye ‘Karanlık Kilise'den başlayabilirsiniz. Naos bölümü ve narteks tavanıyla eşsiz olan bu yapı, Kapadokya tatilinizde görülmeye değer noktalardan sadece biri…

hitit-2

Açık hava tapınağına hoş geldiniz!

İstanbul'dan çok uzaklaşmadan geçmişe yolculuk yapmak isteyenler Hitit İmparatorluğu'ndan izler taşıyan Çorum'a gidebilir. Buradaki Hitit tapınaklarında farklı bir gün geçirip, benzersiz kaya kabartmalarını gezerek Hitit sanatının zarif ve güzel örneklerini görebilirsiniz.

Muğla'nın farklı yüzü

BİRBİRİNDEN eşsiz koylarıyla dikkat çeken Muğla, Karya'nın en eski şehirlerini içinde barındırıyor. Milas'taki bu şehirlere, mermer bir yolla bağlanabilirsiniz. Bu yola Olimpos tanrılarının en güçlüsü olan Zeus'un tanımlandığı ‘Labraundos' kelimesinden alıyor.

milas

Yerel lezzetlerin peşinde

Her ne kadar bağbozumu dendiğinde ilk akla gelen yerler arasında bulunmasa da, yaz ve sonbaharın keyfini Trakya çıkarabilirsiniz. İğneada'dan Tekirdağ ve Edirne'ye uzanan bu rotada antik bağ noktalarına uğrayıp, longoz ormanlarında vakit geçirip kültürel zenginliklerin peşine düşebilirsiniz. Bu sırada yerel lezzetlerin tadını çıkarmayı da ihmal etmeyin.

igneada-1
Son güncelleme: 10:49 - 12.08.2017