Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Herkesin yapmak isteyeceği seyahat hayelleri
Herkesin yapmak isteyeceği seyahat hayelleri
Hemen hepimizin gönlünde, yapmak istediklerimiz vardır. Hayata bir kez geldiğimiz için, dolu dolu yaşamak istemek de hakkımızdır diye düşünüyoruz. Yapmak istediklerimizin elbette sonu gelmez, her geçen gün o listeye yenilerini de ekleyeceğiz. “Benden geçti” diyerek hayallerimizi çöpe atmadan önce bunlardan birkaçını bir kere olsun yapmamız gerekir. İşte bunlardan bazıları:
Seyahat 24 Eylül 2017 - 02:51

Dolaşmak istediğiniz ülkeyi görün
Asla ertelenmemesi gereken bir şeydir bu. Hayalimizi süsleyen ülkeyi görebilmek için ilk adımları en kısa sürede atmalıyız. Zaman geç değil fakat fazla da zaman kaybetmemeliyiz.

hayal-etiginiz

İnsanı heyecanlandıran ışıklar
Fotoğraflarda gördüğümüzde bile bizi heyecanlandıran Kuzey Işıklarını görmek için planlar yapmalıyız. Bu, belki herkese nasip olmaz ama sanıldığı kadar zor da değil. Bunun için şimdiden araştırma yapmaya başlayabilirsiniz.

kuzey-isiklari

Göl kenarında tabiatla baş başa olmak
Çadır kültürünü yakından tanımak ve bu deneyimi yaşamak istiyorsanız, size bir göl kenarında romantik günler geçirmenizi tavsiye ederiz. Bize sorarsanız, her insan hayatında bir kez olsun çadırda uyumalı, yaktığı ateşin etrafında sevdikleriyle toplanıp, doğayla iç içe olmalıdır deriz.

bir-golun

Bir gece trenle seyahat edin
Trenle seyahat etmek hem keyifli, hem de eğlencelidir. Hiç trene binmediyseniz bunu bir kere gerçekleştirin ve bir gecenizi trende geçirin. Doğu Ekspresi ile yapacağınız seyahati eminiz ki hayatınız boyunca unutamayacaksınız. Korkmayın çok daha pahalı değil, oldukça ekonomik bir seyahat olacak.

tren-seyahati

Paraşütle atla, dalış yap…
Zaman zaman insan içinde biriken enerjiyi tüketmelidir. Bizce bunun için en iyisi adrenalini yükselten sporlardan birini yapmaktır. İster paraşütle atlayın, ister rafting yapın, ister dalış veya serbest atlayış yapın, kaya tırmanışı, kayak yapın… Ama bunlardan birini sıkça olmasa da zaman zaman yapın…

adrenalin

Ülkemizin kıyılarında araba sürme keyfi yaşayın
Eşsiz sahillerimiz, antik kentlerimiz ve doğal güzelliklerimiz bütün dünyanın ilgisini çekiyor. Ancak bütün bunları görebilmek için vaktimizin olmaması da büyük bir sorun. Böyle bir yolculuk için vakit yaratıp, aracımızın direksiyonuna geçerek Kuzey Ege'den başlayarak Akdeniz kıyılarının sonuna kadar bir yolculuğa çıkmak inanın sizi hem dinlendirecek, hem de büyük bir keyif verecektir.

arabayla-ege

Kıyısında palmiyeler olan denize girin
Bembeyaz kumlarla çevrili bir sahili, palmiyeleri ve turkuaz mavisi sahili olan yerlerin başında Maldivler geliyor. Ama unutmayın ki, bu üçlüyü bulabileceğiniz birçok yer var dünya üzerinde. Dünyanın a ucuna seyahat edecek ekonomik duruma sahip değilseniz veya zaman bulamayacağınızı düşünüyorsanız size Salda Gölü'nü tavsiye edebiliriz.

beyaz-kum

Hiç otostop yaptınız mı?
Hayatınızda geriye dönüp baktığınızda sizi gülümseten bir anınız yoksa şimdiden bir otostop yapın deriz. Bu, sanıldığı kadar güvensiz değildir. Güven, arabasına bineceğiniz kişi için de geçerlidir. Maceralı ve bir o kadar da ucuz bir seyahat yapmış olacaksınız. Yıllar geçtikten sonra bunları hatırladığınızda eminizi ki gülümseyecekseniz.

otostop

Okyanusta yüzmeye ne dersiniz…
Bize sorarsanız yaşanması gereken bir deneyim. Dünyanın bir ucunda olduğunuzu hissetmek için hangisi olduğu önemli değil okyanuslardan birinde gönlünüzce yüzmeyi öneririz. Bize sorarsanız bu yapılması ve yaşanması gereken bir aktivitedir.

okyanusta-yuzun

İzlemeyi sevdiğiniz filmlerin setini görün
Heyecanla izlediğiniz filmlerin setlerini ziyaret ettiniz mi? Etmedinizse mutlaka bunu gerçekleştirin. Eminiz büyük bir heyecan duyacaksınız. Özellikle ABD'ye yolunuz düştüğünde Hollywood'daki Universal Stüdyoları'nda kendinizi harikalar diyarında gibi hissedeceksiniz.

film-dizi

Karadeniz kıyılarını gezdiniz mi?
Yurdumuzun en farklı coğrafyalarından biri olan Karadeniz'i dolaştığınızda unutulmaz karelerle hafızanızda yer edecektir. Karadeniz'in batısından doğusuna mutlaka bir seyahat yapmalısınız.

karadeniz

Likya Yolu'nda Yürüyün
Unutmayın ki, atalarımız sağlıklarını bol bol yürümeye borçlular. Günümüzde bile bacak ağrılarından şikâyet edenlere doktorlar, “bol bol tempolu yürüyüş” tavsiye ediyorlar. Belki yaşadığımız yerlerde bunu yapmaya fırsat bulamıyoruz. O zaman tarihi mekânları ziyaret ederek bol bol yürüyelim. Mesela dünyanın en uzun yürüyüş yollarından birine, Likya Yolu'na ev sahipliği yapıyoruz ve dünyanın dört bir yanından insanlar bu yolda yürümek için ülkemize geliyor. Ne yazık ki biz oraya uğramıyoruz. Bence ilk fırsatta Likya Yolu'nda dinlenerek de olsa yürüyelim.

likya

Süper lüks bir otelde gecelemek
Hayatınız boyunca bir yerlerde rastlayıp da iç geçirdiğiniz bir otel mutlaka olmuştur. Önünde size ait dev bir havuzu olan, farklı konseptlerde hizmet veren ultra lüks bir butik otelde bir gece geçirmenizi size tavsiye ederiz. Eminiz bu sizi çok mutlu edecektir.

luks-otel
Son güncelleme: 10:26 - 25.09.2017

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.