Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
İçinizi ısıtan kış içecekleri ve ana vatanları
İçinizi ısıtan kış içecekleri ve ana vatanları
Bu içecekler özellikle evinde keyif yapmaya düşkün olanların ve eşini, dostunu, sevdiğini, arkadaşını etkilemeyi sevenlerin ilgisini çekecektir.
Seyahat 7 Şubat 2016 - 00:00

Aktara gidip birkaç çeşit baharatınızı alın ve sıcacık bardaklara içeceğinizi hazırlayın. Afiyet olsun!

Chai Çayı

Geçmişi çok eskilere uzanan Chai Çayı, Tayland ve Hindistan'dan dünyaya yayılmış. Bir kralın şifalı içecek üzerine yaptığı yarışma sonucu ortaya çıktığı düşünülen leziz çay, oldukça popüler.

Meksika usulü sıcak çikolata

Bu sıcak çikolatanın özelliği, bilindik tada ek olarak baharatların eklenmesi. Hafif acımsı bir tat ve kırmızı toz biber içeren bu kış içeceği, farklı lezzetlere açık damaklar için ideal. Sıcak çikolata sevenler bir de bunu denemeli.

Sıcak elma şarabı

Avusturya, İsviçre ve Güney Almanya'da kış aylarında tüketilen sıcak elma şarabı; şarapseverler için lezzetli ve farklı bir içecek. İçine tarçın eklenip portakal dilimleriyle sunulduğunda daha leziz oluyor.

Salep

Türkiye'de soğuk 
kış gecelerinin tercih edilen içeceği salep, genelde tarçınla tüketilmektedir. Kurutulup toz haline getirilmiş dağ orkidelerinin yumrularından yapılan içecek, süt ve şekerle kaynatılıp harika bir lezzete dönüşüyor ve kış aylarında ülkemizde birçok kafenin ve restoranın mönüsünde yer alıyor.


Eggnog

Ülkemizde çok tüketilmeyen ve az bilinen Eggnog'un kökeni, Kuzey Amerika'ya dayanıyor. 14. yüzyıla tarihlenen muhallebi kıvamında, kremamsı bir içecek olan Eggnog; daha sonra İngiltere'ye gitmiş ve oradan tüm Avrupa'ya yayılmış. Sıcak süte yumurta katılmasıyla elde edildiği için isminin Eggnog olduğu biliniyor.

 

Son güncelleme: 09:33 - 07.02.2016