Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Keşfedilmeyi bekleyen en iyi tatil lokasyonları
Keşfedilmeyi bekleyen en iyi tatil lokasyonları
Farklı bütçelere göre kayak tatili alternatifleri
Seyahat 25 Şubat 2016 - 16:19

Kışın bu soğuk günlerinde en çok tercih edilen tatil seçeneği şüphesiz dağlar ve kayak merkezleri. Türkiye'nin ilk profesyonel seyahat planlama şirketi RoomSuggestion'ın kurucusu, ünlü seyahat danışmanı Haluk Bilen, farklı bütçelere göre kayak tatili alternatiflerini sizin için derledi.

seyahat rotaları Foto: Shutterstock

1.Saint-Moritz: (1 haftalık tatilin kişi başı bedeli min. 5000 Euro)
İsviçre’nin Engadine vadisindeyer alan bir dağ kasabası olan Saint-Moritz, dünyanın en eski kış sporları merkezlerinden birisidir ve 322 gün güneş almasıyla ünlüdür.
1864’den beri dünya çapında yüksek sosyetenin uğrak noktası olan Saint-Moritz, termal kaplıcaları, sarayı, donmuş göl üzerinde yapılan polo sporu ve kumarhanesi ile de dikkat çeken bir turizm merkezidir.

Çoğunlukla orta yaş ve üstü, üst tabaka kişiler tarafından tercih edilen Saint-Moritz, lüks ve yüksek kalitede bir kış tatili arayanlar için ideal seçim.

Saint-Moritz Otel Önerileri: Kempinski Grand Hotel des Bains St. Moritz, Carlton Hotel St.Moritz

2.Courchevel: (1 haftalık tatilin kişi başı bedeli min. 3500 Euro)
Meribel, Les Mennuires, Val Thorens'i kapsayan dünyaca ünlü “Üç Vadi” bölgesinde yer alan Courchevel, kartpostal güzelliğinde bir manzara eşliğinde, lüks bir kayak tatili yapmak isteyenler için ideal seçim.

Özellikle son yılların en popüler kayak merkezlerinden biri olan Courchevel, muhteşem otelleri, benzersiz manzarası ve kilometrelerce kayak pistiyle dünyanın dört bir yanından kayak severlerin beğenisini kazanıyor. Otelleri, gurme restoranları, gece klübü ve barları ve butikleriyle de öne çıkan Courchevel, ziyaretçilerine kayak tatilinin ötesine geçen bir deneyim sunuyor.

Courchevel Otel Önerileri: Hotel des Trios Vallees, Hotel Bellecote

3.Val d'Isere: (1 haftalık tatilin kişi başı bedeli min. 3500 Euro)
100.000 km2 kayılabilir alanı, 300km'lik pistleri ve 99 lifti ile dünyanın en geniş bağlantılara sahip kayak bölgesi olarak bilinen Val d'Isere, Fransa'nın Savoie bölgesinde yer alıyor. Kendine has mimarisi, otelleri, şaleleri ve restoranlarıyla da beğeni kazanan merkez, üst tabakadan müşteri kitlesinin yanı sıra, daha düşük fiyatlı otel ve yeme-içme alternatifleriyle gençlerin de ilgisini çekiyor.

seyahat rotaları Foto: Shutterstock

Val d'Isere Otel Önerileri: Hotel Ormelune, Hotel Kandahar

4.Bansko: (1 haftalık tatilin kişi başı bedeli min. 1000 Euro)
Bulgaristan'ın en çok tercih edilen kayak merkezi olan Bansko'nun en çok öne çıkan özelliği her bütçeye uygun alternatifler sunması geliyor. Ekonomik bir fiyata kaliteli bir kayak deneyimi yaşayabileceğiniz, güzel otellerde konaklayabileceğiniz ve gece hayatıyla eğlenceye doyacağınız bir seçenek olan Bansko, bu özellikleriyle dünyanın dört bir yanından kayak severlerin yoğun beğenisini kazanıyor.

Son yıllarda özellikle gençler arasında yükselişte olan kayak merkezi Bansko, müziğin ve kayağın keyfini bir arada yaşayabileceğiniz uluslararası festivalleriyle de öne çıkıyor.

Bansko Otel Önerileri: Kempinski Hotel Grand Arena, Pirin River Ski&Spa

5.Chamonix: (1 haftalık tatilin kişi başı bedeli min. 3500 Euro)
Fransa, İtalya ve İsviçre'nin sınırlarının kesiştiği Mont Polent'de yer alan Chamonix, Mont Blanc tarafından çevrelenen bir çanağın tam ortasında yer alıyor ve ziyaretçilerine kayak keyfinin yanı sıra büyüleyici doğal güzellikleriyle de göz kırpıyor.
Chamonix'in neresinde olursanız olun, muhteşem Mont Blanc manzarasını görebilir ve unutulmaz bir tatil yaşayama imkanı sunuyor. Nefes kesen doğal güzelliklerinin yanı sıra kayak pisleriyle de göz dolduran Chamonix, bütün bunların yanında dünyaca ünlü restoranları ve butikleriyle de tatilinize renk katıyor. Çoğunlukla lüks otellerin ve restoranların yer aldığı Chamonix, lüks bir kayak tatili arayanlar için ideal seçeneklerden biri olarak karşımıza çıkıyor.

Chamonix Otel Önerileri: Auberge du bois prin, Boutique Hotel Le Morgane