Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Kuşlardan esinlenerek yapılan ağaç ev
Kuşlardan esinlenerek yapılan ağaç ev
Şehir hayatından kaçıp ormana yerleşmek, günümüzde herkesin hayali haline geldi ve bu hayal aslında o kadar da ütopik değil. 
Seyahat 17 Mayıs 2017 - 14:11

a2Her ne kadar zor gözükse de, tüm çocukların bir dönem hayalini süslemiş olana ağaç evleri inşa etmek artık oldukça kolay.
a3Bu hayalin gerçekliğe dönüşmesi için boş bir arazi, birazcık sermaye ve bolca emek yeterli oluyor.
a4Hiroshi Nakamura & NAP, JAponya’da 300 yıllık bir Kâfur ağacına, usta bir isim olan Takashi Kobayashi’nin yardımıyla özgün bir ağaç ev inşa etti.

a5Shizuoka bölgesinde yer alan ağaç evi bildiklerimizden ayıran bir özelliği var.

a6Bu ev yanında yer alan 300 yıllık ağaca herhangi bir yük bindirmiyor, metrelerce yükseklikteki bir iskelet üzerinde duruyor.

a7Mimar Hiroshi Nakamura “Kuş Yuvası Atami” ismini verdiği ağaç evin inşası için gerekli ilhamı kargalardan aldığını ifade ediyor.
a8Giyecek askıları kullanarak yuva yapan kargalar gibi inşa ettiği ev 22 metre uzunluğundaki ağaçla temastan kaçınırken doğallığı ve yapaylığı bir arada barındırıyor.
a9Hem kullanışlı hem de konforlu bir alan sunan yapının inşasında 3 boyutlu modelleme, özellikle iskeletin inşasında çokça insan gücü ve hafif malzemeler kullanıldığı belirtiliyor.
a10