Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Macera dolu Amerika
Macera dolu Amerika
Küresel gücün simgesi Amerika Birleşik Devletleri, turistik gezilerin de en rağbet gören seçeneği olarak öne çıkıyor.
Seyahat 19 Haziran 2017 - 13:36

Kuzey Amerika kıtasının Kanada'dan sonra en geniş ülkesi ABD, uçsuz bucaksız topraklarıyla Atlantik sahilinden Pasifik'e uzanıyor. Ekonomik, siyasi, askeri gücü sayesinde dünyayı yönlendiren ülkelerden biri olarak da her daim gözleri üzerine çekebiliyor. Haliyle bu çekim gücünün turistik yönü de bulunuyor.

hollywood
Özellikle Hollywood'un sınırsız sinema endüstrisiyle birçok ABD kenti bu çekimden fazlasıyla yararlanıyor. İnsanlar film ve dizilerden izledikleri; New York, Los Angeles, Las Vegas, Miami, San Francisco ve diğer şehirleri görmek, Amerikan ruhunu keşfetmek için istek duyuyor. Siz de bu isteğe sahipseniz ve bir ABD turu düşlüyorsanız, bu kentleri tanımak adına kısa bir gezinti yapabiliriz.

New York

newyorkFrank Sinatra'nın o ünlü şarkısında geçen “Uyumayan şehirde uyanmak” sözleri, New York'u anlatmaya yetiyor. Evet, bu şehir uyumuyor. Günün 24 saati canlı olan kent, gökdelen ormanına benzeyen ünlü Manhattan silueti ile hafızalara kazınıyor. Şehrin kalbi Times Square, yemyeşil Central Park, kalabalık Brooklyn ve daha birçok noktası New York'u bir dünya turizm başkentine çevirmeye yetiyor.

Las Vegas

las-vegas
Bu şarkı da Rock'n Roll kralı Elvis'ten geliyor! Talih ve talihsizliğin kenti Las Vegas üzerine şarkılar yazılmayı hakediyor. Işıltılı Amerikan rüyasının vücut bulmuş hali olan Las Vegas, çölün ortasında bir yıldız gibi parlıyor. Muhteşem otelleri, kumarhaneleri, eğlence merkezleri ile Vegas, biraz da şansını denemek isteyen turistlerin aklını çeliyor. Talihim yok diyorsanız, Las Vegas'ı görebilmeyi bile bir şans sayabilirsiniz…

Miami

miamiÖyle büyük bir ülke ki ABD, kuzey eyaletlerinde serin, ortasında çöl, güneyinde tropik iklim yaşanıyor. Miami de tropikal ateşin hüküm sürdüğü bir şehir. Haliyle deniz, kum, güneş tutkunlarını kendine çekiyor. Florida eyaletinin gözdesi olan kent hareketli gece yaşamıyla da turistleri cezbediyor. Başta South Beach olmak üzere plajları her daim cıvıl cıvıl. Kentin limanı Port of Miami, dev yolcu gemilerinin uğrak noktalarından.

Los Angeles

losangelesBatı yakasının ünlü metropolü Los Angeles fazla söze gerek bırakmıyor. Hollywood, film ve müzik yıldızlarının yaşadığı Beverly Hills, tatil merkezleri Santa Monica ve Venice Beach, çocukların hayali Disneyland, kentin turist akınına uğramasına yetiyor. Kaliforniya eyaletinin en büyük şehri olmasının yanı sıra spor, sanat ve diğer aktivitelerin odağında yer alıyor. Hele ki basketbol tutkunuysanız LA Lakers'ı es geçmemelisiniz!

San Diego

sandiegoGenelde ünlü hayvanat bahçesi, doğal yaşam ve safari parkı ile bilinen San Diego'da bunun çok daha fazlası var. Güney Kaliforniya'nın Pasifik Okyanusu sahilindeki bu kent çoğu insan için cennetten bir köşe olarak kabul ediliyor. Güzel iklimi, Los Angeles'a göre daha sakin oluşu da cabası. Şehrin kalbi Downtown bölgesi, muhteşem manzaralı Coronado Adası, Sea World, Balboa Park, ulusal tarih ve sanat müzeleriyle ünlü San Diego'yu Amerika turunuza mutlaka eklemelisiniz.

Kaynak: Tatil Sepeti