Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Seyahate çıkmadan önce ilham alabileceğiniz Bloglar
Seyahate çıkmadan önce ilham alabileceğiniz Bloglar
Seyahate çıkmak istiyor ama cesaret edemiyorsanız aşağıdaki bloglardan ilham alabilirsiniz.
Seyahat 31 Ocak 2016 - 02:35

Bu blogların pek çoğu gündelik hayatlarından bunalan ve yeni bir arayış içine girmiş kişiler tarafından oluşturulmuş. Eminiz bazılarının içinde kendinizden bir parça bulacaksınız.

Our Awesome Planet – http://www.ourawesomeplanet.com/

– Blogunu yazmaya, Güneydoğu Asya'da 2005 yılında meydana gelen tsunaminin ardından başlayan Antonia Diaz, blogunu oğluna ithaf eden bir blogger. Fotoğraf çekmeyi ve teknoloji ile ilgilenmeyi seven elektrik mühendisi blogger, blogunda yeme-içme ve seyahat ile ilgili sırlarını ve maceralarını paylaşıyor.

2Summers – http://2summers.net/

– Blogger, 2010 yılında Washington'dan Johannesburg'a taşınmış ve o zamandan bu yana burada yaşıyor. Johannesburg'daki hayatıyla ve Güney Afrika çevresinde yaptığı seyahatleriyle ilgili yazıyor. Johannesburg'a birlikte taşındığı fotoğrafçı erkek arkadaşı hayatını kaybetmiş fakat Heather yine de Johannesburg'da yaşamaya devam etmek istediğini belirtiyor.

One Step 4 Ward – http://onestep4ward.com/

– Sırtçantalı bir gezgin olan İrlandalı Johnny Ward, dünya turunu devam ettiriyor. 193 ülkeden 178'ini gezdiğini belirtiyor. Laptop ile yollarda çalışarak para kazanan blogger, ofis hayatından sıkılarak dünya turuna çıkmış.

Journey Wonders – http://journeywonders.com/

– Güvenli bölgesinden çıkan ve kendi tabiriyle zincirlerini kırıp yollara düşen bir bloggerın hikâyesi… Hayatın sırrını keşfetmek için ve sürekli seyahat etmek için kendisini takip etmenizi öneriyor.

A Luxury Travel Blog – http://www.aluxurytravelblog.com/

– Profesyonel Seyahat Bloggerları Birliği'nin üyesi olan Paul Johnson, blogunda seyahat etmenin olumlu yönlerine odaklanıyor. A Luxury Travel Blog'da lüks oteller ve en güzel restoranlar hakkında bilgilere yer veriliyor ve ağırlıklı olarak lüks gezilere rehberlik ediyor.

True Nomads – http://truenomads.com/

– Dünyayı gezen ama bir yandan da dalış tutkusuna odaklanmış bir blogger. Dünyayı tek başına keşfediyor. 6 kıtada 79 ülkede bulunmuş.

Alex Tienda – https://www.youtube.com/user/tiendalejandro

– Videoların ön planda olduğu blogda, seyahat fotoğrafçılığı da oldukça göze çarpıyor. YouTuber olan blogger takipçilerine eğlenceli içerikler sunuyor.

 

Mochileros TV – http://mochilerostv.com/

– Madridli bir videoblog olan Mochileros TV, macera tutkunları için düşük bütçeli seyahati ön plana çıkarıyor. Mochileros TV aynı zamanda sırt çantalılar için ilk İspanyolca online seyahat programı.

Hippie in Heels – http://hippie-inheels.com/

– Goa sahillerinde yaşamak için mesleği olan hemşireliği bırakıp Hindistan'a yerleşen bir
Amerikalı blogger. Yazılarında seyahat tavsiyelerine yer veriyor.