Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Son dakikacılara bayram tatili önerileri
Son dakikacılara bayram tatili önerileri
Uzun bayram tatilini fırsat bilerek biraz dinlenmek biraz da keşfetmek isteyenler çoktan rotalarını çizdi. Fakat alternatiflerin çokluğu arasında seçim yapamamışsanız ya da farklı sebeplerden dolayı tatil planınızı henüz oluşturmadıysanız bu listeye mutlak göz gezdirmelisiniz. Dilerseniz dokuz gününün tamamını kullanarak dilerseniz bir kısmında kaçamak yaparak bu seçenekleri değerlendirebilirsiniz.
Seyahat 3 Eylül 2016 - 02:48
bozcaada

1. Bozcaada
Türkiye'nin üçüncü büyük adası olan Bozcaada, Çanakkale'ye bağlı. Kırmızı şarabıyla ünlü olan adanın sokakları ve evleri oldukça iyi korunmuş durumda. Düzenlenen ada turlarına katılarak adada üretilen şarapların ve meşhur domates reçelinin tadına bakabilir; adeta film seti güzelliğindeki şirin sokaklarında dolaşarak nerede olduğunuzu unutabilirsiniz. Ayazma Plajı'nın akvaryum berraklığındaki suları da Bozcaada'yı tekrar tekrar ziyaret etmeniz için bir ziyadesiyle geçerli bir sebep.

Karadagg

2. Karadağ
Adriyatik Denizi'nin kıyısında bulunan Karadağ, kadim tarihinin yanı sıra deniz kıyısında bulunan tatil bölgeleriyle de son zamanların gözde tatil bölgelerinden. Türkiye'ye sadece birkaç saat uzaklıkta bulunan Karadağ'ı henüz keşfetmediyseniz bayram tatili çok güzel bir fırsat olabilir. Özellikle vize işlemleri ile uğraşmak istemiyor fakat farklı bir kültürü tanımanın yanı sıra denizin de tadını çıkarmak istiyorsanız Karadağ bunların hepsini birlikte sunuyor. Özellikle Budva, Kotor gibi kıyı bölgelerinde belki de hiç beklemediğiniz tarihi ve doğal güzellikleri bulabilirsiniz.

karadeniz

3. Karadeniz
Bayram tatilini denize girerek değil, yeşile doyarak değerlendirmek istiyorsanız tercihiniz elbette Karadeniz olmalı. Karadeniz'i, dilerseniz haritanızı alıp kendiniz keşfetmeye çıkın; dilerseniz de düzenlenen onlarca Karadeniz turundan birine katılın ama Trabzon'da Uzungöl'ü ve Sümela Manastırı'nı, Rize'de Ayder Yaylası'nı, Artvin'de Karagöl'ü ziyaret etmeden bu muhteşem bölgeden ayrılmayın.

orta-avrupa

4. Orta Avrupa
Schengen vizeniz varsa bayram tatilinizi Orta Avrupa'da bulunan Çek Cumhuriyeti, Macaristan ve Avusturya'nın başkentlerini keşfederek geçirmek isteyebilirsiniz. Orta Çağ'ı mimari açıdan en iyi yansıtan bu başkentleri keşfetmek için bayram tatili kısa bir süre olsa da bir başlangıç olabilir. Kim bilir belki de hâlâ Orta Avrupa turlarında yer bulabilirsiniz!

ayvalık

5. Ayvalık
Henüz tatilde ne yapacağına karar vermemişler için Ayvalık da güzel bir seçenek. Otellerde hâlâ yer bulabiliyorsanız mutlaka değerlendirin deriz. Cunda ve Sarımsaklı'ya olan yakınlığı sayesinde alternatifi bol bir yer Ayvalık. Üstelik yeme-içme konusunda da misafirlerini hiç pişman etmiyor.

Ukrayna

6. Ukrayna
Aradığınız tarihi bir gezi yapmak, bunu yaparken de gittiğiniz yerin harika doğasından sonuna kadar yararlanmaksa en doğru adreslerin başında geliyor Ukrayna. Başkent Kiev'in yeme-içme, ulaşım ve konaklamada dünyanın en ucuz şehirleri arasında yer alması burayı az parayla çok eğlence arayanlar için de uygun bir yer yapıyor.

kıbrıs

7. Kıbrıs
Yakın lokasyonlar arasında değerlendirebileceğiniz bir diğer seçenek de Kıbrıs. Burada ister kültür gezisi yapabilir, isterseniz de büyük tesislerinde konforlu bir tatil geçirebilirsiniz. Kültürel ve tarihi anlamda görüleceklerin sayısı da hiç az değil. Dolayısıyla hem eğlenceli hem dinlenmeli hem de tarihi bir gezi hayal ediyorsanız, Kıbrıs seyahati tam size göre.

Atina

8. Atina
Atina da gerek yakınlığı gerekse sunmuş olduğu güzelliklerle değerlendirebileceğiniz destinasyonlar arasında. Tarihi atmosferi ve kültürel miraslarıyla Avrupa'nın en önemli şehirlerinden biri Atina. Taverna kültürü de cabası… Coğrafi yakınlığın getirdiği sosyal benzerlikler ise bu şehri bizim gözümüzde daha özel bir konuma taşımaya yetiyor.