Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Tahtalı zirvesinde adrenalin dolu eğlence
Tahtalı zirvesinde adrenalin dolu eğlence
Antalya'nın turistik ilçesi Kemer sınırlarında bulunan Tahtalı Dağı zirvesinde kurulan ve sapan mantığı ile çalışan 'Bungy catapult', büyük ilgi çekiyor.
Seyahat 15 Eylül 2017 - 10:32

t2Bungy catapult’e bağlananlar, gökyüzüne fırlatılırken çığlık atıyor. Tahtalı Dağı’nın 2365 metrelik zirvesinde kurulan bungy catapult, adrenalin tutkunlarını kendine çekiyor. Tahtalı Dağı zirvesine çıkan turistler, bungy catapult’a binerek adrenalin heyecanı yaşıyor.

t315 metrelik 2 direk, lastikler ve iplerle bir motordan oluşan bungy catapult sistemi, sapan mantığında çalışıyor. İki direğe bağlı lastiklerle 20 metre yükseğe fırlayan turistler, unutulmaz anlar yaşıyor.

t4Alternatif turizmin en önemli örneklerinden biri olan ve bu yıl 200 bine yakın yerli ve yabancı turistin tercih ettiği Olympos Teleferik’in Genel Müdürü Haydar Gümrükçü, zirveye ilgiden memnun olduklarını belirtti.

t5Her gün 09.00- 19.00 saatleri arasında her yarım saatte zirveye teleferikle ulaşılabildiğini belirten Gümrükçü, “Bungy catapult zirvede bulunan adrenalin yüklü eğlencelerimizden biri. Özel bir işletme tarafından işletiliyor. Catapult deneyimini yaşayanlar heyecanlarını gizleyemiyor. Çığlık çığlığa sıçrayışlarına bizler de şahitlik yapıyoruz” dedi. Aynı zamanda Escape Yamaç Paraşüt atlayışları da yapılıyor” dedi. Bungy catapult teknolojisiyle gökyüzüne 80 kilometre hızla fırlatılmanın ücreti ise 100 TL.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Etiketler