Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
100 milyon dolar bütçeli dizi
100 milyon dolar bütçeli dizi
Netfilx'te yayınlanacak The Crown dizisinin bütçesi 100 milyon dolar...
Moda 5 Kasım 2016 - 15:33

Merakla beklenen The Crown (Taç) dizisi nihayet bugün Netflix Türkiye’de yayınlanacak. Kraliçe II. Elizabeth döneminde geçen dizi Peter Morgan tarafından hayata geçirildi. Birinci sezonu için 10 bölüm çekilen Taç’ın yönetmeni ise Stephan Daldry… Yaklaşık 1 saat sürecek dramanın başrollerinde ise Crossbones dizisinin Claire Foy ve Doctor Who'nun 11.doktoru Matt Smith yer alıyor.

Hale Ceylan BARLAS

tac1

Fragmanı izlenme rekoru kırdı

Netfilx’te yayınlanacak The Crown’un geçtiğimiz günlerde fragmanı da yayınlandı. Diziyi merakla bekleyenler için tadı tamakta bırakan fragmanda efektler dikkat çekiciydi. İngiliz Kraliyet Ailesi hakkında, Kraliçe Elizabeth’i merkezine alan dizi tam bir biyografik bir hikaye… Savaş sonrası İngiltere’nin kaderini belirleyen başbakanların yaşadıklarının da konu edileceği dramada dünyanın en ünlü iki adresi olan Buckingham Sarayı ve 10 Downing Street’in içinde yaşananları da konu edecek.

tac2

Kıyafetler ödüllü tasarımcıdan

Dizinin en göz alıcı kısmı ise hiç kuşkusuz oyuncuların giyecekleri kıyafetler. Hepsi birebir o dönemleri anlatıyor. Ünlü tasarımcısı Nichele Clapton’un hazırladığı kostümler tam anlamıyla müzelik. Kraliçenin taç giyme elbisesi ise görülmeye değer.

The Crown bütçe anlamında da tüm rakiplerini geride bırakıyor. Kostümler dahil diziye 100 milyon dolar harcanmış…