Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Başka bir dünyada moda
Başka bir dünyada moda
Takip ettikleri moda dergilerini biriktiren, modayı konu alan ve klasik olmaya aday her kitap için kitaplığında yer açanlara özel bir derleme yaptık. Zamansız tasarımlara giden yolu açan, takip edeni etkileyen bu kitaplar, çok az baskı yaptıkları için daima girdikleri her arşivin en değerli eserleri arasında yer alacaklar.
Moda 18 Haziran 2016 - 01:37

Yasemin CANDEMİR

Otherwordly

Moda kayıt altına alınıyor

Eğer iyi bir moda kitapları koleksiyonunuz varsa mutlaka ‘Fashion Designers A-Z''ye sahip olmalısınız. Moda dünyasının en efsane tasarımcılarını bir araya getiren kitap New York'taki Moda Ensitüsü ve Teknoloji Müzesi'nin bir üretimi. İçinde 500 tasarımcı ve işleri yer alıyor. Kitapta sadece modacıların hayat hikayeleri değil, işlerini yaparken önem verdikleri detaylar da yer alıyor. Taschen Yayınları'ndan çıkan kitap için “20'nci ve 21'inci yüzyıl modasını kayıt altına alıyor” demek yanlış olmaz.

Manus-x-Machina-Fashion-in-an-Age-of-Technology2

El işi mi, teknoloji mi?

Bu yıl teknoloji modayı en çok etkileyen temalar arasında yer alıyor. ‘Manus x Machina Fashion in an Age of Technology' adlı kitap da, el işçiliğiyle teknoloji yarışını izlemekten çok daha fazlasını konu ediyor içeriğine. İçinde elle dikilmiş bir kopyası da bulunan kitap, birkaç ince kitabın birleşimi. Serginin küratörü Andrew Bolton, bu kitapla karşımıza yazar olarak da çıkıyor. Ağustos ayı sonuna kadar New York Metropolitan Müzesi'nde devam edecek sergi sırasında ve internetten kitabı alma şansınız var. Kitabı okuyunca sergiyi de görmüş kadar oluyorsunuz.

otherworldly