Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Baştan aşağı bebek mavisi
Baştan aşağı bebek mavisi
Yaz yüzünü gösterdikçe kumaşlar ve renkler de hafifliyor. Ama güneşin parıltısıyla dikkat çektiği bu mevsime en çok mavi yakışıyor.
Yasemin CANDEMİR
Moda 17 Mayıs 2016 - 01:29

Yaz yüzünü gösterdikçe kumaşlar ve renkler de hafifliyor. Ama güneşin parıltısıyla dikkat çektiği bu mevsime en çok mavi yakışıyor.

49

Pastel renklerin hayatımızı ele geçireceğinin ilk belirtisi, bebek mavisinin yılın rengi seçilmesiydi. Fakat kombin yaparken öyle bir parça maviyle yetinmek yok. Cesaretiniz varsa baştan aşağı mavi olmak gerekiyor. Bu renk siyah, beyaz ve ten rengiyle kombinlenince de dikkat çekiyor.

51

Tek renk giyinmek mi!

Çok değil 10 sene önce tamamen aynı renklerden oluşan bir takım giyilince, “Stil yanına bile uğramamış” denirdi. Kırmızı pantolonun altına sarı ayakkabı giymek ve eline mavi bir çantayla dolaşmak hayatın karmaşasını da anlatır oldu. Ne kadar karışık o kadar iyi felsefesi hayatımızı ele geçirdikçe tek renkli kombinlerden uzaklaştık Ama moda asla “Asla” demiyor.

47

Farklı yıkamalarla özelleşen denim parçalar kombinlenince farklı bir görünüm sergiliyor. Açık maviden koyu maviye uzanan renk skalası, kesim detaylarıyla öne çıkan jean gömlek, ceket ve pantolonlarla kullanıldığında daha iddialı hale geliyor.

48

Dönem dönem canlı, neon renkler trend olsa da pastel tonların asaleti hiçbir zaman göz ardı edilmiyor. Hangi renkle bir araya gelse bebek mavisinin gösterdiği uyum, pamuk helva yumuşaklığı hissettiriyor.

50