Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Bele vurgu öne çıkacak
Bele vurgu öne çıkacak
2017 yazında kadınsı formlar dikkat çekiyor. Bel kıvrımlarının ortaya çıkacağı, pijama takımlarının sokağa taşacağı, tek omuz elbise ve omuzların revaçta olacağı bir sezon bizi bekliyor
Hale Ceylan BARLAS
Moda 21 Temmuz 2017 - 14:53

Bu yıl pek çok parça hayatımıza girdi. Kimi sevildi, kiminden nefret edildi ama buna rağmen halen hükümdarlığını sürdürmeye devam eden kıyafetler de var… Fee Dan'ın tasarımcısı Fidan Alakbarlı ise Sözcü okurları için sezona damgasını vuran trendlerden bahsetti, kombin önerilerinde bulundu…

feedan-3

2017 koleksiyonlarında kendini en yoğun gösteren trendlerden birinin 80ler etkisi olduğunu söyleyen Alakbarlı, abartılı, büyük hacimli tasarımların ve parlak renklerin yaza damgasını vuracağını belirtiyor: “Tek omuz elbise ve bluzlar da bu etkiyle beraber gardroplarınızda yer almak için bekliyor. Hem de esprili bir tavırla tek omuzlu veya yine sezonda bolca bulunan, fırfırlı, volanlı bluzları düz kesim kot pantolon veya şort gibi sade parçalarla, hatta isterseniz kontrast renklerde parçalarla birlikte kullanabilirsiniz. Abartmaktan bahsetmişken, tepeden tırnağa çiçek desenleri de yaz sezonunda karşımıza çıkıyor.”

feedan-1

PİJAMALAR SOKAĞA ÇIKTI

Büyük hacimli tasarımların yanısıra yaz sezonunda kıyafetlerde bele vurgu yapılacağını da anlatan Fidan Hanım, kemerlerle belinizi daha dikkat çekici hale getirebileceğinizi söylüyor: “Kombinlerinizde bir kemer ile kolayca siluetinizi belirginleştirebilirsiniz. Sezona dair en ilgi çeken ve sokakta bolca rastladığımız bir diğer trend ise pijamalar. Hem ince kumaşlarla ve bol kesimleriyle rahat olması bakımından hem de desen ve renk çeşitliliği açısından tarzınıza göre pijamaları sokakta giyebilirsiniz. Yalnız birkaç öneride bulunabilirim, platform topuklu ayakkabılarla daha kolay kombin oluşturabilirsiniz. Koton yerine saten kumaş sokak için daha iyi bir tercih olacaktır. Eğer takım olarak giymek istemezseniz de sadece pijama üstünü gömlek yerine kullanabilirsiniz.”

feedan2
Etiketler