Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Bollywood geçidi Türkiye’ye geliyor
Bollywood geçidi Türkiye’ye geliyor
Hindistan Navdhara Dans Topluluğu’nun dünyada ses getiren gösterisi Bollywood Geçidi (A Passage to Bollywood) ilk kez Türkiye’ye geliyor. Ekip, 23 Mayıs’ta İş Sanat’ta, 25 Mayıs’ta da 16. Mersin Uluslararası Müzik Festivali’nde sahne alacak ve Türk izleyicilerle buluşacak.
Sercan MERİÇ
Moda 13 Mayıs 2017 - 03:26

Rengarenk kostümleri, ritmik dansları, nağmeli müzikleriyle otantik Hint kültürünü sahneye taşıyan A Passage to Bollywood, batının dans figürlerini doğunun derinliğiyle buluşturuyor. Gösteride, aşktan romantizme, dramdan acıya tüm duygulardan birer renk bulunuyor. “Anlatmaktan çok paylaşmak, görülmekten çok hissettirmeyi hedefliyoruz” diyen ekibin koreografı Ashley Lobo, gösteri öncesi Sözcü'ye konuştu…

danceworx-bollywood-shoot-1

– Türkiye'ye ilk kez gelmenin heyecanını yaşıyorsunuz… Nasıl bir izleyiciyle karşılaşmayı bekliyorsunuz?
Türk insanlarını ve kültürünü Hintlilere yakın buluyorum. Sıcak ve doğal insanlar. Bizim hedefimiz yoga, meditasyon ve spiritüel yaklaşımları gösterimize katarak özgün bir performans sergilemek.

– Sahnede içine girdiğiniz ruhu ve atmosferi nasıl tanımlarsınız?
Hareketin zaten var olduğuna ve gereken tek şeyin ‘akış' olduğuna inanıyor, bu anlayışla dans ediyoruz. Bunun için nefese ve sade bir zihne sahip olmanız gerekiyor ki vücut gerçekten dans edebilsin.

_mg_8623-copy

– Bollywood son zamanlarda Hollywood'la rekabette. Bir doğu-batı çatışması da denilebilir. Bunu bir dans topluluğu olarak nasıl değerlendiriyorsunuz?
Yıllarca Bollywood filmlerinde koreografiler yaptım. Bu fimlerdeki, renk, müzik, dans ve coşku insanlara her zaman ilgi çekici geliyor. Gösterimizde de bu özellikleri görebileceksiniz.

– Türkiye'de takip ettiğiniz dans grubu ya da herhangi bir dans branşı var mı?
Sema dışında çok fazla gösteri izleme şansım olmadı .

Son güncelleme: 20:03 - 01.06.2017