Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Bu yaz 70’lerin gücü konuşuyor!
Bu yaz 70’lerin gücü konuşuyor!
Bu yaz trend yağmuruna tutulunca 2016’yı etkisi altına alan ana akımlara toplu halde göz atmak şart oldu. Özellikle kayık yaka bluzlar, bol pantolonlar, kat kat elbise ve etekler, bele bağlanan gömlekler sıcak günlerin olmazsa olmazları arasında yer alıyor...
Moda 16 Mayıs 2016 - 05:44

Yasemin CANDEMİR

kayık-yaka-edun

Açık omuzlar

Hippilerin sembollerinden biri olan kayık yaka 2016'da da karşımıza sıkça çıkıyor. Çiçekli desenleriyle dikkat çeken bu tasarımlar giyen kişiye gençlik enerjisi de veriyor. “Ya omuzlarım üşürse!” diyorsanız, üzerinize alacağınız bir şalla gündüzden geceye rahatça devam edebilirsiniz. Bu romantik kesimli tasarımları etek şort, midi, pilili eteklerden yardım alarak kombin yapabilirsiniz. Ayakkabı seçiminizi sandalet ya da spor ayakkabıdan yana kullanabilirsiniz.

Anvelop1

Marilyn Monroe stili

Bu yıla damga vuran bir diğer detay anvelop kesimleri giyiyorsanız, frikik vermemek için özellikle rüzgarlı yerlerde kendinize dikkat edin. Günlük kombin yaparken, üzerinizde sıradan bir tişörtlerle bile bu kesimi kullanabilirsiniz.

firfirrr

Yazın enerjisini fırfır yansıtıyor

Soylu fırfır günümüzde gençliğin sembolü olarak görünse de dünyaca ünlü pek çok markanın 2016 koleksiyonlarını sergilediği podyumlarda 40'lı yaşlara kadar sirayet etti. Etek uçlarında, kollarda ve bluz yakalarında hayli akışkan formlarıyla karşımızda. Ayrıca yaz mevsimine çok yakıştığını da kabul etmek gerek.

Karpuz-kol-fend

Yarım karpuz misali

Karpuz kol zayıf, kilolu her kadını aynı forma sokmak için yükselişte. Sokak stiline bile şıklık katan bu trend jean pantolon, pijama pantolonlar, tayt ve eteklerle kombinlenebiliyor. Üzerine yapışan anne stili yaftasını üzerinden atmış gibi görünüyor. Siz yine de fırfırlı bir etekle bu trendi yakıştırmaya sakın çalışmayın!

Puskul

Püskülü çok sevdik

Geçen sezondan gelen ve devam eden püskül modası, 70'ler modayı etkilemeye devam ettiği sürece hayatımızda kalacak gibi. Özellikle çantalarda ve bluzların kol altında çok rahat, feminen ve bohem duruyorlar. Hatta saç bantlarında ve küpelerde bile varlar.

yirtik-jean-

Yırtık jean

Jean kumaş modası geçmeyenler listesinin başında yer alıyor. Yırtık, desenli detaylarla bloklanmış, püskül eklenmiş, jean pantolonlar her kıyafete uyum sağlayabildiği gibi stil sahiplerinin de ilgisini çekiyor. Her zaman sizi kurtarmaya hazır parçalar için uzun bir yola gitmeye ihtiyacınız yok. Çünkü bu model tüm spor mağazalarında bulunuyor.

Son güncelleme: 15:08 - 19.05.2016
Etiketler