Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Bu yiyecekler saç uzatıyor
Bu yiyecekler saç uzatıyor
İşte saçlarınızın uzamasına yardımcı olacak yiyecekler...
Moda 30 Ocak 2016 - 10:48

Uzun, parlak ve sağlıklı saçlara sahip olmak neredeyse her kadının hayali. Peki saçlarınızı sağlıklı bir şekilde uzatmak için besinlerden yardım alacabileğinizi biliyor musunuz? İşte saçlarınızın uzamasına yardımcı olacak yiyecekler…

Tatlı patates
Tatlı patates sadece saçların uzamasına yardımcı olmuyor, aynı zamanda sağlıklı bir saç derisi oluşmasını da sağlıyor. Tatlı patates, içerdiği A vitamini sayesinde saç sorunlarının önüne geçiyor.
Foto: Shutterstock
Kinoa
Kinoa, E vitamini ve çinko açısından zengin olduğu için saçların uzamasına büyük katkı sağlıyor. Çinko, saçlarınızın parlak görünmesine de yardımcı olurken, E vitamini saçlarınızı güçlendiriyor ve saç dökülmesi, saç kırılması gibi sorunları engelliyor.
Foto: Shutterstock
Badem
Bademin yüksek oranda biotin içerdiğini biliyor musunuz? Saçlarınızın beslenmesi ve uzamasında oldukça etkili olan biotini, günlük beslenmenize bir avuç badem ile ekleyebilirisiniz. Sağlıklı saç derilerine sahip olmanızı sağlayan badem, bu sayede daha kalın saç tellerine sahip olmanızı da sağlıyor.
Foto: Shutterstock
 Yumurta sarısı
Yumurta sarısı sadece protein değil, aynı zamanda iyi bir biotin kaynağınıdr. Saçların hızla uzamasına yardımcı olan omega 3 içeren yumurta sarısı, aynı zamanda saç derisinde kan akışını teşvik ediyor.
Foto: Shutterstock
Barbunya fasulyesi
Beslenme planınıza haftada bir gün ekleyeceğiniz barbunya fasulyesi içerdiği demir, çinko ve biotin sayesinde saç derinizn beslenmesini sağlayacak. Saç uzamasına yardımcı olup, saç dökülmesinin de önüne geçecek.

Foto: Shutterstock