Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Çağla Şıkel’in çelikten heykeli yapıldı
Çağla Şıkel’in çelikten heykeli yapıldı
Çağla Şıkel’in 'Hassas, Kusursuz , Modern' heykeli sergilendi.
Moda 12 Ekim 2016 - 11:30

İstanbul Tüyap’da başlayan Maktek Fuarında, 5 Eksen Metal İşleme Teknolojisi katılımcılara sergilenirken, 5 Eksen Metal İşleme Teknolojisi kullanarak, ünlü model Çağla Şikel'in heykeli yapıldı.

3D tarama yöntemi ile tamamen birebir ölçüleri alınan Çağla Şikel‘in modellemesi yapıldıktan sonra, Şıkel'in çelikten heykeli, heykelin yapılış süreci, programlanması, kısa filmi, Çağla Şikel ile birlikte Hologram Show 11 Ekim tarihinde sergilendi.

cagla2

”Sanal ortamda hologramla yan yana olunca aynaya bakmak gibiydi”
Kendi heykelinin yapılmasını değerlendiren ünlü model Çağla Şıkel, ”Bana ilk söylediklerinde, ışıkla taranıp, bilgisayar ekranında hayat bulmak enteresan fikir olarak gelmişti. Sanal ortamda hologramla yan yana olunca aynaya bakmak gibiydi. Gerçekten yanımda benden bir ben daha varmış hissi oluşturdu. Çok heyecan vericiydi. Düşünün ki, 5 Eksen Teknolojisiyle çelikten benim heykelim yapılıyor. Bu benim hayatımda bir ilk ve en güzel deneyimlerinden bir tanesi oldu. Bu teklif bana firma tarafından geldi. Kendi makinelerini adlandırdıkları gibi kusursuz ve mükemmel teknolojiye sahip olduğunu söylüyorlar. Beni de model olarak beğendikleri için denemek istemişler. Heykel 6 gün fuarda kalacak, 6 gün sonra heykeli ben alacağım. Bir heykelim olurken onu eve götüreyim diye düşünüyorum”dedi.

Fuar 16 Ekim tarihine kadar devam edecek.

cagla1