Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Cara Delevingne modelliği bıraktı
Cara Delevingne modelliği bıraktı
Cara Delevingnei modelliği neden bıraktığını açıkladı.
Moda 16 Mart 2016 - 10:42

Cara Delevingne, markaların en çok tercih ettiği ve dünyanın en çok aranan yüzlerinden biri olmasına rağmen neden modelliği bırakma kararı aldığını açıkladı.

Cara Delevingne

Modellik kariyerinden vazgeçerek film sektörüne ağırlık veren  Cara Delevigne, modelliği neden bıraktığına ilişkin Time editörlerinin kurduğu platform olan Motto'ya bir mektup yazdı.

Defile arkadaşlarını bazen çok özlediğini söyleyen güzel model açıklamasında şunları söyledi;

Modelliğe 16 yaşında başladım. 1.70'lik boyumla sektördeki pek çok kızdan daha kısaydım. Moda endüstrisinin beni kabul etmesi, fiziksel özelliklerimin çok ötesinde, epey zaman aldı. Ancak kısa bir süre sonra kendimi endüstrinin onay mekanizması tarafından çevrelenmiş buldum.

Cara Delevingne
Herkesten bir onay almam gerektiğini hissettim. Sonuç olarak, kendi görüşümü kaybettim ve mutluluğun, başarının ne demek olduğunu unuttum. Sanırım bu isteğimin temeli, bilinçaltımda herkes beni istesin, herkes beni sevsin düşüncesinin olmasıydı.

İnsanları mutlu etmek için işinizde her şeyi yaptığınız halde yine de mutlu olmayan insanlar varsa, şunu düşünmeye başlıyorsunuz: ‘Kendi işime baktım ve her şeyi yaptım. Kendimi en dibe kadar gitmeye zorladım.' Sonra sürekli olarak birilerini hayal kırıklığına uğrattığınızı hissetmeye başlıyorsunuz. Ve bir an geliyor, şunu diyorsunuz: ‘Bir saniye, ne için çabalıyorum? Ben kimim, bunu ne için yapıyorum?'

Bir süre sonra, bu işin ve başkalarının onayının en önemli şey olmadığını fark ettim. Evet, kariyeriniz çok önemli ama en önemlisi o değil. Elbette başarılarımla gurur duydum ama gerçek anlamda mutlu değildim.

20 yaşıma gelmiştim, birkaç senedir modellik yapmaktaydım. Bakış açım değişmişti ve ben değişmiştim. Geleceğim için hedeflerimi ve hayatımı tekrar gözden geçirmeliydim. Elbette bu geçiş bir gecede olmadı.

Cara Delevingne

Evet, zaman aldı. Ancak şimdi anladım ki iş her şey demek değildir ve başarı pek çok farklı formda gelebilir. Algılarım açıldıkça, pek çok yeni şeye çocuk gibi saldırdım. Sevdiğim şeyleri yapmak için daha çok zaman harcar oldum. Ve bu sayede daha iyi işler çıkarıyorum.

Öğrenecek hala çok şey var ama artık kendim olmayı öğrendim. Pişmanlık ve suçlu hissetme duygularıyla savaşıyorum. Çünkü kendinizi sevmezseniz, insanların sizi ve yaptığınız işleri sevmesinin hiçbir önemi yok.

Son güncelleme: 10:43 - 16.03.2016