Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Cesaretin var mı giymeye?
Cesaretin var mı giymeye?
Alttan bağlamalı taytlar tam öldü, ruhuna Fatiha demişken birden bire karşımıza çıktı. Hem de ne çıkmak...
Hale Ceylan BARLAS
Moda 21 Kasım 2016 - 16:24

halecbarlas@sozcu.com.tr
1960’lar… Yaşım o zamanlara yetmiyor ama annemin eski fotoğraflarından gördüklerimden yola çıkarak ki mutlaka hepinizin annesi de giymiştir, alttan bağlamalı taytlar revaçtaymış.

early-1960s-41980’ler… Annemizle dalga geçerken, birçoğumuz kendimizi o taytları giyerken bulduk. Öyle keyif alıyorduk ki, neredeyse ‘Bu taytı bulandan Allah razı olsun’ noktasına gelmiştik. Neyle giysek kolay kombinlenebiliyor, üstelik çok da rahattı. 1990’lar… Renk renk, desen desen modelleri gördükçe kendimizden geçtik. Altın çağını yaşadı resmen. Aldıkça aldık, giydikçe giydik.

acde19629cd0abf5a722cbdefe0f2d1b

2000’ler… Etkisini yitirmeye başladı. Dönüp yüzüne bile bakmaz olduk. Hatta eski fotoğraflarımıza bakıp ‘Çok çirkinmiş, bir daha giymem’ dedik.

Ve 2016… Tam öldü, ruhuna Fatiha demişken birden bire karşımıza çıktı. Hem de ne çıkmak. Resmen evrim geçirmiş. Bırakın tayt pantolonları, ince çorapları dahi popüler oldu.

Umalım da etkisini çabuk yitirsin

Ayaktan geçmeli tayt pantolonları dünyaca ünlü markaların koleksiyonlarında geçen yıl moda haftalarında görsek de etkisi henüz kendini gösterdi. Özel davetlerden tutun da sokak stiline kadar her yerde karşımıza çıkıyor. Marni, Balenciaga, Versace, Jil Sander koleksiyonlarında sık sık karşımıza çıkıyor. Ülkemizde ise yeni yeni cesaret edip giyenleri görüyoruz. Bu sayı ilerleyen günlerde çoğalabilir. Belki de hiç sevilmez, bunu zaman gösterecek ama meraklıları varsa Bonprix, H&M, Mango, Dilvin gibi markalarda bu tarz pantolonları bulabilirler.
marni

Her şeyle kombinlenebiliyor

Gelelim nasıl kombinlendiğine… Trendi sevenler için mutlu bir haber; nasıl giymek isterseniz giyebiliyorsunuz. Son zamanlarda topuklu ayakkabının üstüne geçirmek çok tercih ediliyor. Taytın üzerine bir stiletto, üzerine oversized bir triko ile kullanmak oldukça popüler. Gömlek, tişört ya da tuniklerle de rahatlıkla kombin yapabilirsiniz.Ayaktan geçmeli ince çoraplar da hızla markaların koleksiyonlarında yer almaya başladı. Sarah Jessica Parker ve Katie Holmes bu trendin öncülerinden.
sarahjessica

Rihanna, Dianna Agron gibi pek çok Hollywood yıldızı da akımın ilerlemesinde oldukça etkili.
rihanna

Son güncelleme: 17:16 - 21.11.2016