Cesur ve romantik

Cesur ve romantik

Bu yılın gelinleri A kesim modeller, kristal taşlı taçlar ve balık etek formlarıyla dikkat çekiyor.
Moda 8 Nisan 2016 - 00:28
Yasemin CANDEMİRModa Editörü

Bu yılın gelinleri A kesim modeller, kristal taşlı taçlar ve balık etek formlarıyla dikkat çekiyor. Gelinlikler ise romantik olduğu kadar feminen detaylarıyla merak uyandırıyor…

Hem minimalist hem maksimalist gelin silüetleri, kırık beyaz, dantel, tül ve işlemeler, tomurcuk ve çiçek motifleriyle zenginleşiyor. Üzerinde el işçiliği olduğunu hissettiren uzun duvaklar, tüy süslemeler, kayık yakayla sadeleşen modeller, geniş aplikeler gelinleri sanki doğanın bir parçası haline getiriyor.

Gecenin yıldızı kim?

– Gelinlikte kısa kesimi tercih edenler için geçmiş yıllara kıyasla daha büyük bir çeşitlilik var. Etek boyları iyice kısalan minilerden diz üstünde biten A kesim modellere uzanan geniş yelpazede her zevke hitap eden pek çok model var. En güzel gecesinde gelinin rahatça dans edebilmesi ise çok önemli. Gelinleri prenses olarak konumlama fikri geçmişte kaldı. Ayrıca gelinliğinizi alırken sonrası için parti elbisesi, arkadaşlarınız için uyumlu nedime elbiselerini beraber tasarlatmak da pek moda.

Minik detayların önemi

– Jane Austen kadınları gibi olmak ve her detayı düşünülmüş düğünlerden birini organize etmek için Viktoryen dönemine göz atın ve uzun soluklu olacak çalışmayı şimdiden planlayın. Görüntüyü zengin kılmak için tül veya dantel eldivenler, dantel bolerolar, ışıltılı kemerler ve kır çiçeklerinden buketleri ihmal etmeyin.

Kişiye özel efektler

– Üç boyutlu küçük çiçek süslemeleri, gelinliğin bel kısmında ortaya çıkıveren tüy formları, kişiye özel tasarlanan ve illüzyon yaratan efektler, gelinlik duayenleri tarafından 2016'da sıkça kullanılıyor. Hem A kesim modellerde hem de saten tasarımlarda kullanılan ve belden kalçaya doğru kabaran volanlı eteklerle gelinlikler daha hareketli bir görünüme bürünüyor. Aynı şekilde kabarık kat kat etekler de daha zengin bir görünüm yaratıyor.

Kimlere hangi gelinlik?

– Bel kısmında fazlası bulunanlar ve boynunu kısa bulanlar gelinlik ararken kabarık etekli modellere, ince yapılılar ise balık etekli olanlara mutlaka göz atmalı. Kollarının kalınlığını sevmeyenler için sezonda çok şık duran pelerinler var. Hem romantik hem dekolteli görünüm veren kayık yakalara bakmadan da son kararınızı vermeyin.

Son güncelleme: 08:49 - 08.04.2016
Yasemin CANDEMİRModa Editörü