Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Çiğdem Akın podyumu ‘İstila’ etti
Çiğdem Akın podyumu ‘İstila’ etti
Ele geçirilen dünyamıza karşı duyarlılığını İstila adlı koleksiyonuyla dile getiren Çiğdem Akın, 2018 İlkbahar-Yaz tasarımlarını moda severlere sundu.
Hale Ceylan BARLAS
Moda 16 Eylül 2017 - 10:04

Çiğdem Akın, Zorlu Performans Sanatları Merkezi'nde yeni koleksiyonu İstila'yı, Mercedes Benz Fashion Week Istanbul kapsamında tanıttı. Üç aşamadan oluşan defilede dünyanın ilk var olduğu, doğanın en saf ve temiz hali beyaz, krem ve ekru tonlarındaki tasarımlara yansıtıldı. İkinci bölümde ise renkler yerini bebek mavisi, gül kurusu ve nil yeşiline bıraktı ve doğanın milyarlarca canlıyla uyum içinde yaşayarak çeşitliliği kutladığı, bin yıllar süren huzur mevsimine vurgu yapıldı. Dantel kumaşların üzerine işlenen hayvan motifleri ise öne çıktı. Son bölümde gelindiğinde podyumda artık safran ve siyah renkleri vardı. Bu da doyumsuz bir istilacı gibi doğanın her yerine yayılışına ve binlerce yıldır devam eden harmoniyi gözler önüne serdi… Finalde ise bizleri bir sürpriz bekliyordu. Grammy ödüllü şarkıcı ve aktivist Maya Azucena elinde mikrofonla karşımızdaydı ve sevilen şarkılarından birini seslendirdi…

Fotoğraf: Mustafa Kızgınyürek

Fotoğraf: Mustafa Kızgınyürek

Son güncelleme: 12:25 - 16.09.2017

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.