Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Cilt detoksu yapmanın tam zamanı!
Cilt detoksu yapmanın tam zamanı!
Kimse sabah kalkıp aynaya baktığında cilt bakımı için yiyip içtiklerine ne kadar dikkat etmesi gerektiğini düşünmez.
Yasemin CANDEMİR
Moda 10 Haziran 2016 - 00:30

Kimse sabah kalkıp aynaya baktığında cilt bakımı için yiyip içtiklerine ne kadar dikkat etmesi gerektiğini düşünmez. Sadece “Çok kurumuşum, kırışıklıklarım artıyor ya da cildim fazla parlıyor” diye düşünür. Oysa cildin çoğunlukla ihtiyacı sadece toksinlerden temizlenmek yani detokstur.

Bir hafta boyunca düzenli detoks yaptıysanız bilirsiniz ki vücudunuz ışıldamaya ve sağlıklı görünmeye başlar. Cilt için de aynı durum geçerli. Eğer kabuk bağlamış, matlaşmış hatta yer yer grileşmiş cildiniz için arada bir detoks yapmazsanız, en iyi kremi sürmek bile bir yere kadar etki edebiliyor.

18

Soya proteini

Detoksun cilt bakımına uyarlanmış hali vücuttaki gibi diyete girme, sıvı beslenme anlamı taşımıyor. Aksine antioksidanları ve kremleri yüzünüz için cömertçe kullanmak anlamına geliyor. Yüksek miktarda soya proteini içeren kremler ya da soya proteini özütleri detoksun ilk aşaması. Her gün kullanılan soya proteini bir hafta içinde gözle görülür değişiklikler sağlıyor. Ciltte peeling etkisi de yapan soya, cildin sadece yüzeyini değil alt katmanlarını da onarıyor.

Antioksidanlara dikkat!

Üzüm çekirdeği ve arı poleni de cilde uygulandığında antioksidan etkisi gösteriyor. Her ikisinin aynı zamanda yenebilmesi, 90'ların “Yemeyeceğin şeyi cildine sürme” mottosunu da karşılıyor. Klinik deneylerde üzüm çekirdeği ve arı poleninin cildi temizlediği, toksinleri yok ettiği ve dolgunluğu arttırdığı kanıtlanmış.

21

Faydalı bakteriler

Kleopatra güzelliğin gerçek sırrını keşfedenlerden biriydi kuşkusuz. Üç gün beklettiği, ekşimiş, faydalı bakteri içeren sütle banyo yapardı. Kendisi muhtemelen bunu bilmiyordu ama cildinin güzelliğine direkt etkisi vardı.

Son güncelleme: 00:32 - 10.06.2016