Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Dağılmayan eyeliner için…
Dağılmayan eyeliner için…
Eyelinerların tüm gün dağılmamasını nasıl önleyeceksiniz?
Moda 24 Mart 2016 - 10:08

Kadınların vazgeçilmez güzellik ürünlerinden bir tanesi şüphesiz eyeliner. Gün boyu taze kalmasını sağlamak,  göz kapaklarına bulaşmasını önlemek ise en zorlayan bölümü. Peki uyguladığınız eyelinerların tüm gün dağılmamasını nasıl önleceksiniz? İşte yanıtı…

Dağılmayan Eyeliner Foto: Shutterstock

Yağlı bir göz kapağı yapısına sahipseniz, göz makyajınız her zaman daha kolay dağılacak demektir. Dağılma ve akmayı önlemek için  göz primerı kullanmanız makyajınızın kalıcılığını garantileyecektir.

Yine yağlı göz kapağına sahipseniz, seçiminizi keçeli kalem formundaki eyelinerlardan yana yapmalısınız. Üzerine sabitleyici pudra uygulayarak kalıcılığını sağlayabilirsiniz.

Tek kat çekilen eyelinerlar istediğiniz görüntüyü vermiyor, ikincisini çekmek ise oldukça zor. Bunun üstesinden gelmeniz için yapmanız gereken ise eyeliner renginde bir far yardımı ile çizginin üzerinen geçmek. Böylece kalıcılığını sağlayabilir ve istediğiniz görünümü kolayca elde edebilirsiniz.

Maskara Foto: Shutterstock
Kusursuz bir göz makyajının en iyi silahı maskaradır. Maskara seçiminizi yaparken suya dayanıklı olmasına dikkat edin. Gün içinde sulanan gözleriniz göz altınızda siyah izlere neden olabilir.

Son güncelleme: 10:33 - 24.03.2016