Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Dev marka, artık onun da sahibi!
Dev marka, artık onun da sahibi!
Dünyaca ünlü giyim markası Michael Kors, yine ayakkabı ve parfüm alanınıda markalaşmış Jimmy Choo'yu satın aldı. İkonik markanın alınması, Michael Kors'un global moda lüks segmentinde liderlik konumunu genişletmesini sağlayacak.
Moda 27 Temmuz 2017 - 15:12

Evrensel lüks moda markası Michael Kors, dün, dünyanın önde gelen lüks ayakkabı ve aksesuar markası Jimmy Choo’yu satın almak için anlaşmaya vardığını açıkladı. İşlem şartları uyarınca, Jimmy Choo hissedarları yaklaşık 1.350 milyar dolarlık işletme değeri ile hisse başına 230 pence alacak.

spl1375746_014

Michael Kors

İşlem, Michael Kors ve Jimmy Choo’nun yönetim kurulları tarafından da onaylandı. Michael Kors’un Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su John D. Idol “Zengin bir tarihe sahip ve evrensel lüks bir çatıyı yöneten ikonik marka olan Jimmy Choo’nun devralımını duyurmaktan memnuniyet duyuyoruz. Jimmy Choo, cazibeli ve moda öncüsü ayakkabılarıyla dünya çapında bilinen önemli markaların arasında yer alıyor. Şirket, moda trendlerini belirlemede lider konumundadır. Yenilikçi tasarımları ve olağanüstü işçiliği ile dünyada yankı uyandıran markanın gelecekte anlamlı bir büyüme için hazır olduğuna ve şirketimizin Jimmy Choo’nun son 20 yılda oluşturduğu güçlü marka değerini desteklemeye kararlı olduğuna inanıyoruz” diye konuştu.

Jimmy Choo

Jimmy Choo