Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Devir kıvrımlı ‘büyük beden’ devri
Devir kıvrımlı ‘büyük beden’ devri
Son yıllarda moda şovlarının favorisi kıvrımlı modeller
Moda 28 Ocak 2016 - 10:21

Son zamanlarda moda dünyasında sıkça yer eden bir terim haline geldi ‘büyük beden”. Kimileri için olması gereken kabul edilse de, kimileri modellerin zayıf  görünmesi gerektiğini savundu. Ancak son yıllarda moda şovlarının favorisi kıvrımlı modeller oldu.

Foto: Sosyal Medya
Bazı kitleler bunu ayrımcılık olduğunu ve bu terimin kullanılmadan kaldırılması gerektiğini söylerken 30 yaşındaki model Tess Holiday, bu durumdan oldukça memnun. 50 beden bir model olan Holliday, Paper dergisine verdiği röportajda “Bu terimin kullanılması son derece önemli. Bu, bizim gibi insanları yaralamak, incitmek için kullanılan bir terim değil” diyerek sözlerine “Büyük beden bir kadın herhangi bir yerde bu terimi görünce kendini yalnız hissetmez. Kendini tanımlayacak, kimliklendirecek bir dayanak bulur. Bu yüzden bu terime karşı değilim” şeklinde devam etti.

1,65 boyunda  ve 127 kilo olan Tess Holliday, standartların dışındaki ölçüleriyle moda dünyasında oldukça önemli bir modellik ajansıyla kontrat imzlayan ilk manken olma özelliği de taşıyor.  “Curves” (Kıvrımlar) adında bir koleksiyon sunmaya hazırlanan Holliday, sosyal medya üzerinden başlattığı “Eff Your Beauty Standards” (Güzellik standartlarınızı…) isimli kampanyası da büyük destek gördü.