Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Doğal gelinlikler geliyor
Doğal gelinlikler geliyor
Gelinlikler çevre dostu oluyor.
Moda 2 Eylül 2016 - 13:17

İzmir Ekonomi Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Moda ve Tekstil Bölümü Mezunu Yeliz Cengiz, gelin adaylarının doğallığa yöneldiğini, 2017 dönemi için  artık gelinliklerin keten, pamuk gibi doğal kumaşlardan yapılacağını söyledi.

gelinlik-dogal

Günümüz gençlerinin şıklık ve rahatlığa odaklandığını vurgulayan Cengiz, gelinlerin doğal görünümü tercih ettiğini kaydetti. Saç, makyaj, el buketleri ve organizasyonla ilgili her detayda doğallığın ön plana çıktığını aktaran Cengiz, “4 bin yıl önce Mısır'da gelinler beyaz keten gelinlikler giyerdi. Birçok ülkede de keten tercih ediliyor. Keten ve pamuk gibi kumaşlarla hem doğal hem de daha hesaplı gelinlikler tasarlamak mümkün. Gelecek dönem doğal gelinlikler ön plana çıkacak” diye konuştu.

‘2017'nin 15 doğal gelini'
Doğal gelinler için doğal kumaşlardan gelinlikler tasarladığını anlatan Yeliz, ‘'2017 yılının 15 doğal gelini için 15 farklı tasarım hazırladım. Hepsinde keten, ipek   ve pamuklu kumaşlar kullandım. Doğal görünmek isteyen gelinlere yeni bir soluk getirmek istedim'' dedi.