Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Dünyaca ünlü parfümör Azzi Glasser Türk markası için koku üretti
Dünyaca ünlü parfümör Azzi Glasser Türk markası için koku üretti
Londralı parfümör Azzi Glasser, bir Türk markası için iki ayrı koku üretti.
Moda 12 Temmuz 2016 - 15:48

Helena Bonham Carter ve Johnny Depp gibi ünlü isimler için hazırladığı kişiye özel parfümleriyle tanınan Londralı parfümör Azzi Glasser, bir Türk markası için iki ayrı koku üretti.

Azzi Glasser'ın ünlü tasarımcı Rıfat Özbek ve Erdal Karaman ile birlikte Yastık markası için hazırladığı esanslar, kokularıyla olduğu kadar hikayeleriyle de dikkat çekiyor. Mum şeklinde tasarlanan ‘London' ve ‘İstanbul' isimli ev esansları iki farklı duyguya hitap ediyor.

yastik

‘Davet edici İstanbul’ sedir, sandal ağacı ve misk yağları baz alınarak doğulu baharatlarla geliştirilmiş, ekşi portakalla harmanlanmış bir karışım. Bu esans Rıfat Özbek'in partilere, mekanlara ve insanlara olan sevgisini, Doğu'nun tatlarını ve hayranlık uyandıran kokularını temsil ediyor. Aynı zamanda O'na geri dönmekten en çok hoşlandığı Güney sahilindeki portakal kokulu bahçesini anımsatıyor.

Seçkin ve sanatsal hisler uyandıran London esansı, doğal lavanta yağları, amber ve yumuşak odunsu etkileriyle kalbinizi kuşatıyor. Sakin ama ilgi çekici bu hoş esans ise Rıfat Özbek'in bir diğer sevgisini, Londra'daki evinde yaşadığı huzurlu yalnızlığını simgeliyor. Şehrin harika parklarında yaptığı yenileyici, canlandırıcı yürüyüşleri, galerilere sessiz ziyaretlerini, meditasyon ve müzik zevkini yansıtıyor.

erdalkaraman-rifatozbek
Son güncelleme: 15:49 - 12.07.2016