Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Dünyanın en yaşlı modeli: Carmen Dell’Orefice
Dünyanın en yaşlı modeli: Carmen Dell’Orefice
85 yaşındaki model Carmen Dell'Orefice, görenleri kendine hayran bıraktı.
Moda 25 Ağustos 2016 - 13:53

ABD’li model ve oyuncu Carmen Dell’Orefice, 85 yaşında bir model üstelik emekli olmaya da pek niyeti yok gibi… Dünyaca ünlü pek çok model 40’lı yaşlarında modelliğe veda ederken, yaşındaki Carmen Dell’Orefice’in mesleğine hala devam ediyor.

dunyanin-en-yasli-modeli-carmen-dell-orefice_x_44384_b

Yaşam enerjisi ve güzelliğiyle büyüleyen Dell’Orefice, 1946 yılında 15 yaşındayken Vogue dergisine kapak olmasıyla kartiyerine başladı.  Ve kariyeri başladı.

O yıllar modellikten para kazanarak maddi olarak sıkıntı çeken annesine yardım etme niyetinde olan Dell’Orefice, Irving Penn, Gleb Derujinsky, Francesco Scavullo, Norman Parkinson ve Richard Avedon gibi pek çok ünlü fotoğraf sanatçısıyla çalışma şansı elde etti…Hatta ünlü ressam Salvador Dali’nin de ilham kaynağıydı..

1512374

Carmen Dell’Orefice, iyi bir uyku, düzenli yüzme ve stresten uzak durmanın kişiyi genç ve diri tuttuğunu söylüyor. Bu yüzden, yaşını hiç kafaya takmadığını ifade ediyor.

Son güncelleme: 14:06 - 25.08.2016

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.