Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Düşük kaşa ipli çözüm
Düşük kaşa ipli çözüm
Kaş kaldırmada yeni çözüm: Ameliyatsız iple kaş asma
Moda 17 Şubat 2016 - 10:38

Kaşlar yüz ifadesini doğrudan etkilediğinden, yorgun ve uykusuz ifadesi veren kaş düşüklüğü ciddi bir estetik problem. Ancak bunun ameliyatsız bir çözümü var: İple kaş asma. Op. Dr. Bülent Cihantimur, bu yöntem hakkında bilgiler verdi.

Op. Dr. Bülent Cihantimur, kaş düşüklüğünün ameliyatsız çözümü üzerine açıklamalarda bulundu. Kaş kaldırma operasyonlarının, gelişen teknolojiyle birlikte artık iz bırakmayan, his kaybına yol açmayan ve oldukça kısa sürede uygulanabilen tekniklerle yapıldığını belirten Cihantimur, “Cerrahi operasyonların olası risklerini ve komplikasyonlarını ortadan kaldıran ameliyatsız kaş kaldırma uygulaması, kesi olmadan, minimal cihazların yardımıyla ip kullanılarak, yani kafatasına askılama tekniğiyle uygulanıyor. Ameliyatsız kaş kaldırma operasyonunun, ayrıca botox, örümcek ağı estetiği ve ultherapy gibi tekniklerle kombinlenebilir.” tavsiyesinde bulundu.

KAŞ TEKRAR DÜŞER Mİ?

İple kaş asma tekniğinde en fazla ‘kaşım tekrar düşer mi?' sorusunun sorulduğunu söyleyen Cihantimur, konu hakkında şunları söyledi: “Kaş oldukça hareketli bir organ ve yapılan yüz hareketleri nedeniyle hastalar en fazla yerleştirilen iplerin kopmasından endişe ediyorlar.

Bu tarz bir problem yaşamamak için anatomik yapıya uygun şekilde çift ip tekniğini kullanıyor ve kafatasına askılama yapıyoruz. Ayrıca iplere binecek olan yük, her iki ipin birbiri üzerinden yükü alabilmesine imkan sağlayarak inşa edilir, yerleştirilir. Bu da çift iple maksimum faydayı sağlayarak, tekrar kaş düşüklüğü sorununun yaşanmasını imkânsızlaştırıyor.”

AVANTAJLARI NELER?

Cihantimur, iple kaş askılama tekniğinin diğer cerrahi ve medikal uygulamalara nazaran çok daha avantajlı olduğunu vurguladı. Cihantimur, “İple kaş askılama tekniğinde hastaya kesi yapılmadığı noktasal girişlerle uygulama gerçekleştirildiği için pansuman ve bandaj derdi yoktur, anında sosyal hayata dönme şansı verir. Kısa süre içerisinde yapılır. His kaybı yaşanmaz. Cilt yüzeyindeki ince çizgileri gerer ve ayrıca bakışların son derece canlı ve sağlıklı gözükmesine vesile olur.” ifadelerini kullandı.