Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Egzotik orman ilhamlı kıyı hattı şıklığı
Egzotik orman ilhamlı kıyı hattı şıklığı
Bu yaz plajlarda ekol olmuş film yıldızlarının tarzı gündelik yaşamın bir parçası oluyor.
Yasemin CANDEMİR
Moda 14 Mayıs 2016 - 01:10

Bu yaz plajlarda ekol olmuş film yıldızlarının tarzı gündelik yaşamın bir parçası oluyor. Sahil tarzının temel kurallarını doğanın renkleri, usta işi işlemeler, gümüş pırıltılarla minimum parça ile maksimum etki oluşturuyor.

Bu yaz plaj çantasını hazırlarken sadelik ile püsküllü bohem parçalar arasında seçim yapmanız gerektiğini düşünüyorsanız size cevabımız “Neden her ikisi birden olmasın?” Püskülle bandanalar, sandaletlerle baştan ayağa tek renk, sade tasarımlar birbirine çok yakışıyor. Püsküllü aksesuarları geniş kenarlı bir şapkayla tamamlamak hayli etkili bir görüntü sunuyor bu arada.

57

Dev çiçekler

Plaj modasını belirleyen markalara, akımlara baktığımızda modellerin genellikle yumuşak, doğal, işlemeli kumaşlarla yapıldığını ve kır yaşamının deniz kenarına mayolarımızla taşındığını görüyoruz. Zengin toprak tonları ile dengelenen mayo ve bikiniler de dev çiçekler açıyor. Askılı, tek renkli bikinilerde metal aksesuarlar ve renk blokları sıkça görülüyor. Kıyı hattı şıklığının ana renkleri ise tropikal ormanın zümrüt yeşili, altın, gök mavisi, beyaz, mercan, turuncu.

55

Egzotik havayı destekleyenler

Gizemli, egzotik diyarların ilhamını taşıyan koleksiyonlar, havuz partisinin yıldızı olan uzun elbiseler, kaftan ve pareolar yanımızda olması gereken kilit parçalar. Dev çiçeklere ek olarak vahşi hayvan baskıları (özellikle aslan) egzotik havayı destekliyor.

56

Retro sevenlere…

Tek omuzlu, file detaylı atletik mayolardan tutun da, metal görünümlü tek parçalara, volanlı tek omuz ve karpuz kol bikini üstlerine, retro havasına sahip modellere, iki parçalı pencereli iddialı mayolara kadar geniş bir seçenekler diyarı bizi bekliyor. Bu yaz mayokini iki sene önceki gibi tercihlerde üst sıralarda. Zayıf göstermesi bir yana, dönüp baktırmasıyla kadınlar tarafından vazgeçilmez olmayı sürdürüyor. Sahilden restorana doğru yol alırken bizi tüy kadar hafif kapüşonlu sweatshirtler bekliyor. Pijama pantolonlar yerini pijama tulumlara bırakıyor.