Erkeklerin mottosu rahatlık

Erkeklerin mottosu rahatlık

Üst segment markaların moda günlerinde tanıtılan koleksiyonları, erkeklerin bu yaz sezonunda rahatlığı ön plana çıkaracağını gösteriyor
Moda 6 Şubat 2016 - 10:32
Yasemin CANDEMİRModa Editörü

Üst segment markaların moda günlerinde tanıtılan koleksiyonları, erkeklerin bu yaz sezonunda rahatlığı ön plana çıkaracağını gösteriyor. Özgün desenli birçok parça erkeklerin dolabında yer almaya hazırlanırken, farklı ve göz alıcı pantolon ya da ayakkabı kenarlarında göze çarpıyor.

Erkeksi ve keskin hatlarla koleksiyonlarını hazırlamayı tercih eden markalar da yok değil. Maskülen çizgisinden ödün vermeyen dünyaca ünlü markaların tasarımlarında beyaz tişörtler, denim parçalar, şapkalarında ise kamuflaj desenleri ön plana çıkıyor. Tüm erkek koleksiyonlarında ön plana çıkan faktör ise rahatlık.

Göz alıcı konfor

Belli ki erkekler, parkalar, eşofman altları, bol pantolonlar, kemerler ve sandaletlerle kadınlardan daha fazla rahatlığa özlem duyuyor. İncecik kumaşları ön plana çıkaran tasarımcılar bile rahatlığı ön plana çıkarıyorsa, bu sezonun mottosunu konfor olarak ilan etmekten başka çare kalmıyor.

Sokak stiline dikkat

Slim fit pantolonların yerini bol dökümlü pantolonlar alıyor. Desenli ya da düz, klasik ya da sportif, tek renk ya da rengarenk bol pantolonlarla önümüzdeki yaz tiril tiril geçecek. Bunu en güzel sokak stillerine bakarak anlayabiliyoruz. Londra, Milano ve Paris'te yapılan defilelere de ilgi büyüktü.

Takım elbiseler rafa

2016 yazında klasik siyah ve gri takım elbiseler rafa kalkıyor. Moda haftalarında şahit olduğumuz göz alıcı renklerle tasarlanan takım elbiseler, sezonun en dikkat çeken parçalarından. Türk erkeklerine bu akımın yansıması nasıl olur bilinmez ama yeşil, mavi, sarı, pembe tonlarının kullanıldığı takım elbiselere kayıtsız kalmak mümkün değil!

Yasemin CANDEMİRModa Editörü