Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Etkileyici gözler için doğru göz makyajı
Etkileyici gözler için doğru göz makyajı
Göz makyajınızı yaparken güzel görünmesi için bazı olmazsa olmazları bilmeniz gerekiyor.
Moda 25 Ocak 2016 - 15:08

Makyaj yaptığınızeda yüzünüzde en çok dikkat çeken bölge gözleriniz olur. Bu yüzden özellikle özen göstermeniz gereken bölgedir. Göz makyajının püf noktalarını bilerek çok daha çekici bir görünüm elde edebilirsiniz.

Makyaja başlarken ilk olarak gözlerinizdeki yıpranmış görünümü gidermek için ya da göz altı torbalarınız varsa onları yok etmek için güzel bir kapatıcı kullanın. Makyajınızın daha belirgin olması için kapatıcınızın tonunu kendi ten renginizden bir ton açık seçin.

Saç, ten ve göz renginize uygun bir göz farı seçin. Sadece kıyafetinize uyum sağlasın diye sürdüğünüz farlar güzel gözükmeyebilir.

Gözlerde gölgelendirme işlemi önemli. Makyajn derinliğini veren gölgelendirme işlemini yaparken benzer tonları açıklı koyulu olarak kullanın. Genellikle gri tonları gölgelendirme için en uygun tonlardan biri. Bu işlemi yaparken koyu renkli farı göz kapağınızın dış kısmına, açık olanı ise iç kısmına sürün. Doğal ve doğru bir görünüm yaratması için de iyice dağıtarak birbirinin içine yedirin.

Göz kapağınızın dışına sürdüğünüz eyelinerı gözlerinizin iç kısmına süreceğiniz göz kalemiyle tamamlayın. Göz kaleminizi sürerken iç kısmına sürmekten ziyade kirpiklerinizin arasına da yedirerek sürerseniz daha doğal ve kalıcı bir etki yaratırsınız.